Instalacja oprogramowania Rockbox

Dodany 27 października 2011
5 komentarzy

Robert Łabędzki opisuje proces instalacji Rockboxa, czyli alternatywnego oprogramowania dla części odtwarzaczy MP3, umożliwiającego m.in. ich udźwiękowienie. Instalacja opisana jest na przykładzie odtwarzacza Sansa Clip Plus 8GB.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • waceknh pisze:

  Witam
  Spokojnie da się to zrobić z window eyes, wystarczy mieć odpowiednie skrypty

 • Iras pisze:

  Witam i mam pytanie czy jest gdzieś lista odtwarzaczy które można udźwiękowić tym rockbox’em? Posiadam urządzonko zwane: ALS MP-112 2GB, i zastanawiam się czy także dało by rade to udźwiękowić.

 • W pisze:

  Dwie uwagi: w trakcie instalacji bootloadera Rockboksa oryginalny firmware jest instalowany na nowo (w tej wersji jaką się poda programowi RButility). Bootloader jest dodawany do pliku z oryginalnym firmware odtwarzacza, a następnie zmieniony plik jest kopiowany do głównego katalogu pamięci odtwarzacza i po odłączeniu platera instalowany razem z firmware Sandiska. Nie trzeba więc najpierw aktualizować samego oryginalnego firmware. jest to bezcelowe. bo ten firmware aktualizuje się wraz z instalacją bootloadera Rockboksa.

  Pamiętajcie jeszcze o tym, że jeżeli chcecie korzystać z Rockboksa, to wersja firmware Sandiska na której zainstalujecie bootloader jest nieistotna. Oryginalny firmware jest potrzebny przy kopiowaniu plików między komputerem a playerem, bo Rockbox nie obsługuje jeszcze połączenia USB na tym sprzęcie. Firmware Sandiska jest też nieodzownym zabezpieczeniem, gdy uszkodzimy Rockboksa, ale gdy mamy uruchomionego Rockboksa, to oryginalny firmware w ogóle nie pracuje. Używamy albo jednego systemu albo drugiego.

 • jessie pisze:

  Hej, mam kłopot ze swoim Clip+
  Zainstalowałam RoxBoxa, a przynajmniej tak mi sie zdawało
  Po odłączeniu odtwarzacza od kompa i próbie włączenia okazało sie ze wciąż jest standardowe oprogramowanie
  Przy kolejnej próbie instalacji okazało się, ze samoczynnie odznacza o-pcję bootloadera
  Dlaczego tak sie dzieje?

 • A mnie interesuje dlaczego pliki głosowe główne w menu wychodzą po angielsku, skoro mam polskiego gadacza i zaznaczone w RButility jest język polski. Ktoś wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych