FreeMake Video Converter

Dodany 27 marca 2015
7 komentarzy

Robert Łabędzki opisuje tę bezpłatną aplikację, umożliwiającą m.in. wyodrębnienie ścieżki audiodeskrypcyjnej z materiału filmowego i zapisanie jej w postaci pliku dźwiękowego.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: FreeMake Video Converter

Ten podcast był pobierany 3467 razy

Komentarze

  • piotr pisze:

    Witam
    Program przedstawiony przez Ciebie z pewnością godny uwagi. Ale jak sam zauważyłeś skomplikowany i nie do końca dostępny. Do takich operacji lepszy i łatwiejszy w obsłudze był by program służący tylko do konwersji wideo na audio. Może ktoś zaproponuje taki właśnie programik.

  • Sylwek O. pisze:

    Doskonały program do konwersji video, ale i wyodrębniania ścieżek audio, czy raczej zapisywania ich do formatu mp3.
    Jest to jeden z reprezentantów kilku programów z rodziny Freemake, który skupia w sobie niektóre funkcje pozostałych. Można w nim konwertować przecież i ścieżki audio czy pobierać materiały z serwisów internetowych typu YouTube.
    Ale np. program Freemake Audio Converter obsługuje więcej formatów audio, bo też w tym sie specjalizuje.
    Podobnie program Freemake Video Downloader ma pewne zalety w stosunku do Freemake Video Converter. Freemake Video Downloader może pobierać całe playlisty. Wystarczy otworzyć playlistę na YouTubie i skopiować adres strony (a nie pojedynczego filmu) i wkleić ten adres w programie Freemake Video Downloader, a program pobierze wiele odcinków, choćby ich było kilkaset.
    Freemake Video Converter przed zapisaniem czegoś z internetu czeka na nasze ustawienie konwersji. Tak jakbyśmy mieli konwertować coś z lokalnego dysku. A program Freemake Video Downloader po wklejeniu adresu inicjuje pobieranie, pokazując od razu okienko, w którym decydujemy z jaką jakością chcemy pobrać materiał oraz czy tylko chcemy pobrać czy też skonwertować od razu do jakiegoś formatu, w tym np. mp3, czyli wyodrębnić ścieżki audio.
    Jeśli chodzi o samo wyodrębnianie ścieżki audio z filmu, to polecam program Free Audio Extractor. Ma on prosty i polski interfejs. Choć niestety nie do końca dostępny. Daje on możliwość wyodrębniania ścieżki audio do różnych formatów. Domyślnie do mp3. Menu spod lewego Alt jest doskonale dostępne. W menu kontekstowym jest na pierwszej pozycji zapisywanie audio. Skrót Ctrl+S. Dodanie pliku do wyodrębniania to Ctrl+N, a Ctrl+O otwiera folder z wyodrębnioną ścieżką audio. I tyle nam potrzeba.
    Problemem może być tylko dotarcie do parametrów zapisywania czy zmiana formatu zapisywania. Są to opcje dostępne pod przyciskami pod menu tekstowym, do których nie udało mi się dotrzeć bezwzrokowo. Domyślnie program zapisuje ścieżki audio w formacie mp3 ze stałym bitratem 128 i Joint stereo. A ten ostatni parametr niektórym odtwarzaczom może się nie „podobać”.
    Jeśli jednak kogoś Free Audio Extractor zainteresuje to link do niego jest następujący: http://www.kastorsoft.com/dl/Setup_FreeAudioExtractor.exe
    Inny podobny program to AoA Audio Extractor 2.3.7: http://www.aoamedia.com/direct/audioextractor.exe
    czy też Pazera Free Audio Extractor 2.1: http://www.pazera-software.com/files/Pazera_Free_Audio_Extractor.exe
    Wszystkie są darmowe, ale nie sprawdzałem ich dostępności.

  • Sylwek O. pisze:

    uzupełnienie.
    AoA Audio Extractor pozwala na wyodrębnienie ścieżek z trzech plików video. Ale nie wiem, czy chodzi tylko o to, że robi to jednocześnie, bo można dodać do listy kilka plików video. Czy po prostu praca tego programu kończy się po trzech ścieżkach. Licencja jest niby bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.
    Druga sprawa, to trzeba bardzo uważać przy instalacji bo kreator instalacji AoA Audio Extractor proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
    Ale takie „wartości dodane” ma wiele instalatorów.

  • Sylwek O. pisze:

    Program do samego wyodrębniania ścieżek audio: Free Audio Extractor. Dostępny na dobrychprogramach.pl. Ctrl+N otwiera plik video. Ctrl+S zapisuje ścieżkę audio w domyślnie ustawionym formacie mp3 Joint Stereo 128 kb/s. Ctrl+O otwiera folder, do którego program zapisał wyodrębnioną ścieżkę.
    Niestety ciężko dostać się w tym programie do ustawień parametrów. Jest taki przycisk, ale jak do niego dotrzeć?… JAWS i jego symulacja myszy poradzą sobie, bo lista przycisków jest pod menu tekstowym. Można też zgrywać do innych formatów, ale ten przycisk jest tak samo trudno dostępny jak Parametry.
    Rozpisałem się sporo komentując pozytywnie program Freemake Video Converter, ale chyba komentarz nie przeszedł weryfikacji.
    Krótko.
    Freemake Aduio Convereter obsługuje więcej formatów Audio.
    Freemake Video Downloader, moze też pobierać całe playlisty. Jako URL wkleja się do niego adres całej strony z playlisty. Czy adres z paska adresu witryny.
    Wszystkie programy Freemake są adware i trzeba uważać podczas instalacji, albo stosować AVG, który, nawet jak mu zezwolimy na działanie programu, blokuje w instalatorze dołączone aplikacje.

  • Sylwek O. pisze:

    I jeszcze jedno. Jeśli komuś przyjdzie do głowy zgrywać (konwertować) płytę DVD, to trzeba pamiętać, by w przypadku obcojęzycznego filmu z narratorem, po dodaniu filmu, wybrać przed jego konwersją odpowiednia ścieżkę dźwiękową, która jest prezentowana w formie linku, do którego dojdziemy cierpliwie naciskając Tabulator. Link ten odczytywany jest jako lista rozwijana, gdzie usłyszymy rodzaj ścieżki, np. AC3 48kHz, itp. Naciskając strzałkę w dół możemy wybrać inną ścieżkę. Tylko problem w tym, że dalej nie wiemy, czy jest to polska ścieżka, czy też nie. Parametrom dźwięku towarzyszy flaga, ale jest nieodczytywana.

  • Katarzyna pisze:

    Dobrym programem do konwertowania filmu na mp3 jest format factory. Da się go obsłużyć z czytnikami ekranu. Program ten ma kilka ciekawych opcji, np. można łączyć nim kilka plików w jeden plik.
    Ja używałam format factory do konwersji z avi na mp3
    Po konwersji w pliku mp3 miałam zarówno ścieżkę dźwiękową filmu, jak również audiodeskrypcję.

  • Marek Smektała pisze:

    Witam pobrałem kilka utworów karaoke prze program Fremake Conwenter i nie wiem gdzie zostały zapisane pliki na komputerze trzeci dzień siedzę i przeglądam i nic mi nie daje proszę podać gzdie mogę znaleść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych