Huawei B593S-22
Dodany 7 lutego 2015
7 komentarzy
Robert Łabędzki i Patryk Faliszewski przedstawiają możliwości, oraz interface kolejnego routera, umożliwiającego korzystanie z internetu w technologii LTE.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Huawei B593S-22
Ten podcast był pobierany 4509 razy
Komentarze
Witam, używam tego routera ponad rok i nie mam problemów z działaniem voip zarówno przy korzystaniu z internetu Cyfrowego Polsatu w abonamencie jak i przy usłudze Play online na kartę. Konto skonfigurowane w routerze i podłączony zwykły aparat telefoniczny do jednego z gniazd rj11.
Mógłbyś podać jak skonfigurowałeś ten router? Cały czas walczę z voip ale działają tylko przychodzące połączenia natomiast wychodzące nie. Ewentualnie mogę odbierać na numer voip ale dzwonić już przez karte sim więc tylko przy 3g to działa.
Witam. Pytanie do wszystkich użytkowników lte. Jakie prędkości udaje wam się osiągnąć na lte od plusa? Ja mam maksymalnie 30 bez zewnętrznej anteny ale ludzie w internecie piszą że i 80 wyciągają. A jak to jest u was?
Router ten charakteryzuje się dość konserwatywną polityką rozwijania szybkości internetu.
Oznacza to mniej więcej tyle, że gdzie inny router osiągnie 70 czy 80 megabitów ale będzie miał problem z pogodzeniem jednocześnie odbierania tych 80 megabitów i wysyłania dwóch megabitów, ten Huawei osiągnie pięćdziesiąt czy czterdzieści parę tych megabitów, nie powodując takich problemów ze stabilnością połączenia czy długimi czasami odpowiedzi PING.
Teraz dla umiejących w liczenie zasięgu:
przy -62 -65 dBm bez anteny router zachowuje coś koło 40 – 60 megabitów – zależy od ścian, przez jakie musi się przedzierać,
Poniżej -81 – 83 dBm nie mamy niestety co liczyć na więcej niż 30 megabitów.
Z zakupioną anteną zewnętrzną sprawa kształtuje się nieco lepiej, tu osiągam przy -71 dBm około 60 do 73 megabitów (Zależnie od obciążenia BTS).
Nie miałem jednak okazji testować większej liczby lokalizacji z anteną zewnętrzną.
Moja druga lokalizacja gwarantuje mi sygnał o mocy -53 do wzorcowego -51 dBm, gdzie bez anteny spokojnie osiągam 90 megabitów, a z antenkami dostarczanymi w starszych egzemplarzach tego urządzenia zapycham cały 100-megabitowy port ethernet.
***UWAGA!Parametry zasięgu podawane zostały dla parametru RSCp, nie zaś uogólnionego RSSI (RSCP +RSRQ)
Witam. Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Znam się trochę na rzeczy więc te wszystkie cyferki nie są dla mnie czarną magią. Teraz bez anteny zewnętrznej sygnał wacha się od -63 nawet do -69. Zainwestuję więc w antenę zewnętrzną bo teraz widzę, że wartą. Dziękuję jeszcze raz 🙂
Ja mam wersję B routera i bez anten zewnętrznych w jednej z Warszawskich lokalizacji osiągnąłem ok. 58 mbps. Dodam że mam wersję B a i tak do kompletu były dołączone te dwie dokręcane antenki ale ja ich nie używam ponieważ w mojej lokalizacji nie widać żadnej różnicy.
Ale przy jakich wartościach sygnału?