Huawei B593S-22

Dodany 7 lutego 2015
7 komentarzy

Robert Łabędzki i Patryk Faliszewski przedstawiają możliwości, oraz interface kolejnego routera, umożliwiającego korzystanie z internetu w technologii LTE.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Huawei B593S-22

Ten podcast był pobierany 4509 razy

Komentarze

  • Krzysztof Ilczuk pisze:

    Witam, używam tego routera ponad rok i nie mam problemów z działaniem voip zarówno przy korzystaniu z internetu Cyfrowego Polsatu w abonamencie jak i przy usłudze Play online na kartę. Konto skonfigurowane w routerze i podłączony zwykły aparat telefoniczny do jednego z gniazd rj11.

    • sebek pisze:

      Mógłbyś podać jak skonfigurowałeś ten router? Cały czas walczę z voip ale działają tylko przychodzące połączenia natomiast wychodzące nie. Ewentualnie mogę odbierać na numer voip ale dzwonić już przez karte sim więc tylko przy 3g to działa.

  • m-a-t pisze:

    Witam. Pytanie do wszystkich użytkowników lte. Jakie prędkości udaje wam się osiągnąć na lte od plusa? Ja mam maksymalnie 30 bez zewnętrznej anteny ale ludzie w internecie piszą że i 80 wyciągają. A jak to jest u was?

    • Patryk Faliszewski pisze:

      Router ten charakteryzuje się dość konserwatywną polityką rozwijania szybkości internetu.
      Oznacza to mniej więcej tyle, że gdzie inny router osiągnie 70 czy 80 megabitów ale będzie miał problem z pogodzeniem jednocześnie odbierania tych 80 megabitów i wysyłania dwóch megabitów, ten Huawei osiągnie pięćdziesiąt czy czterdzieści parę tych megabitów, nie powodując takich problemów ze stabilnością połączenia czy długimi czasami odpowiedzi PING.

      Teraz dla umiejących w liczenie zasięgu:

      przy -62 -65 dBm bez anteny router zachowuje coś koło 40 – 60 megabitów – zależy od ścian, przez jakie musi się przedzierać,
      Poniżej -81 – 83 dBm nie mamy niestety co liczyć na więcej niż 30 megabitów.

      Z zakupioną anteną zewnętrzną sprawa kształtuje się nieco lepiej, tu osiągam przy -71 dBm około 60 do 73 megabitów (Zależnie od obciążenia BTS).
      Nie miałem jednak okazji testować większej liczby lokalizacji z anteną zewnętrzną.
      Moja druga lokalizacja gwarantuje mi sygnał o mocy -53 do wzorcowego -51 dBm, gdzie bez anteny spokojnie osiągam 90 megabitów, a z antenkami dostarczanymi w starszych egzemplarzach tego urządzenia zapycham cały 100-megabitowy port ethernet.

      ***UWAGA!Parametry zasięgu podawane zostały dla parametru RSCp, nie zaś uogólnionego RSSI (RSCP +RSRQ)

  • m-a-t pisze:

    Witam. Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Znam się trochę na rzeczy więc te wszystkie cyferki nie są dla mnie czarną magią. Teraz bez anteny zewnętrznej sygnał wacha się od -63 nawet do -69. Zainwestuję więc w antenę zewnętrzną bo teraz widzę, że wartą. Dziękuję jeszcze raz 🙂

  • Krzysztof Ilczuk pisze:

    Ja mam wersję B routera i bez anten zewnętrznych w jednej z Warszawskich lokalizacji osiągnąłem ok. 58 mbps. Dodam że mam wersję B a i tak do kompletu były dołączone te dwie dokręcane antenki ale ja ich nie używam ponieważ w mojej lokalizacji nie widać żadnej różnicy.

  • m-a-t pisze:

    Ale przy jakich wartościach sygnału?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych