Hades

Dodany 27 marca 2022
2 komentarze

Tomasz Tworek prezentuje możliwości tej gry wideo, a także sposób na grę w nią bez użycia wzroku.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Hades

Ten podcast był pobierany 1801 razy

Komentarze

 • mojsior pisze:

  Podcast bardzo udany. Również posiadam tą grę, jak dotąd mam zaliczoną pierwszą ucieczkę z hadesu, więc jeszcze sporo godzin przede mną.
  Co do pułapek, to są ostrza, które za nim nas uderzą wydają taki lekki dźwięk naciąganej sprężyny, więc można odskoczyć przed tym, podobno te pułapki można niszczyć łukiem, ale nie próbowałem tego.
  Co do walki z hydrą, to bardzo łatwo słychać te głowy, bo one tak harakterystycznie syczą, więc jest wiadomo gdzie trafiać sam pad wibruje, kiedy ją trafiamy. Zauważyłem, że występują dwa rodzaje tych hyder, napewno jedna z nich nie przywołuje ochroniarzy, zaś druga respi sobie wiedźmy. Jak dla mnie to jeden z trudniejszych bossów.
  Co do lawy, to słychać takie syczenie kiedy jesteśmy bardzo blisko od niej, lecz nam hp nie zabiera, natomiast kiedy słyszymy taki metaliczny dźwięk jak by uderzania o coś metalowego to lawa nas pali i musimy odskoczyć. Czasem podczas walki trudno jest uniknąć lawy i wtedy nawet podczas walki ten mod się przydaje. Sam zaczynałem z trybem boskim, natomiast mam go jakiś czas wyłączony.
  Dla tych co grają używając klawiatury ważna rzecz. Musicie wyłączyć dwie opcje. Znajdują się w sekcji sterowanie. Pierwsza z nich to odskakuj w strone kursora a druga to atakuj w stronę kursora. Warto też w opcjach ogólnych włączyć blokadę myszy, jeśli mamy gdzieś jakąś myszkę aby gra blokowała mysz, co sprawi, że przy atakowaniu nie będziemy uciekać od celu kiedy przypadkowo nią poruszamy. Nie ruszajcie opcji wspomaganie w namierzaniu, gdyż bez niej ciężko będzie grać, niech pozostanie włączona domyślnie tak jak jest. Polecam tą grę, bo jest naprawdę przyjemna i dobrze się można przy niej bawić.

 • Borys pisze:

  Nie moge wejść na strone z modami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych