Głośniki

Dodany 23 grudnia 2014
10 komentarzy

O różnych rodzajach głośników oraz o tym, co jest istotne przy ich doborze opowiada Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Głośniki

Ten podcast był pobierany 4040 razy

Komentarze

 • janek4dh pisze:

  Bardzo dobrze opowiada.

 • Pjetia pisze:

  Jak zwykle bardzo dobrze zrobiony odcinek. Mam prośbę do Tomka Bileckiego o prywatny kontakt na adres mailowy:
  [email protected]
  W sprawie doboru karty dźwiękowej. Pozdrawiam.

 • tomek pisze:

  bardzo dobra audycja. Taka sprawka do Tomka Bileckiego? Czy mógł byś mi podać wykonawcę i tytół nagrania które było jako drógie w secie który puszczałeś. Ono było w stylu trance. Bardzo fajny klimat. Napisz mi co to jest. Pozdrawiam.

 • Przemek pisze:

  Witam pana panie Tomku, uważam że audycja jest poniżej pana możliwości. Jest Pan zawoddzinkowcem i powinien pan potraktować Przejmij mnie się tak wydaje temat bardziej poważnie. Zwrócił Pan uwagę jedynie na 1 parametr który charakteryzuje głośniki przynajmniej z 3 których ja wiem uważam że powinien pan dobrać część 2. głośniki. Pozdrawiam

 • adelcia pisze:

  heja witam, czytam tu koment o trescy:

  Taka sprawka do Tomka Bileckiego? Czy mógł byś mi podać wykonawcę i tytół nagrania które było jako drógie w secie który puszczałeś. Ono było w stylu trance. Bardzo fajny klimat. Napisz mi co to jest. Pozdrawiam.

  mnie rownies to bardzo interesuje. To tym bardziej jestem ciekawa nazwu, ze ktos jeszcze sie interesuje.

  • tomek pisze:

   O. Widzę że też lubisz muzykę taneczną. Witaj w klubie. Ja tą muzykę poprostu uwielbiam. Może odhodzimy od tematu ale to drógie nagranie w tym secie narobiło zamiieszania. Ja też twożę klimaty w stylu trance. Może cię to zainteresuje. Jak tak, podaj mi twojego maila to ci wyślę. A tak ogólnie skoro też lubisz takie taneczne klubowe klimaty będziemy mogli muzyką się wymieniać. A co do tego setu to jeszcze mi się podobał kawałek Britney Spearz w takiej dupstepowej wersji. Pozdrawiam.

 • m-a-t pisze:

  Witam. Ja to mam inne pytanie. Jakiego mikrofonu pan używa?

 • Arek pisze:

  cześć! Dzięki za ten podcast. Mam nadzieję, że to będzie jeden z pierwszych odcinków o tym temacie. Bo jeszcze wiele jest tu do powiedzenia w jaki sposób i na jakim sprzęcie należy słuchać dobrej muzyki. Czekam na kolejne. Pozdrawiam!

 • tomecki pisze:

  hurtem na wszystko odpowiem w jednym, bo szczerze mówiąc nie spodziewałem się tylu komentarzy.
  1. – ilość parametrów. To ma być podcast dla laików wprowadzający wstępnie w tematykę a nie wykład dla zawodowców, bo tu znajdą się lepsi ode mnie. Po za tym artykułów skupiających się na konkretnych parametrach, wielkościach przetworników, zwrotnicach itd są ilości potężne.
  2. – drugi utwór to moja sprawka. Poprostu parę lat temu postanowiłem sobie sprawdzić jak mi wyjdzie zrobienie jakiegoś quasi klubowego kawałka zwłaszcza, że miałem do dyspozycji tylko darmowe instrumenty. Na warsztat wziąłem preludium c-moll Chopina opus 28 numeru nie pomnę. Muzyka taneczna to generalnie nie mój gatunek.
  3. Mikrofony to DPA 4060 podłączone do Mackie 1642 VLZ III umieszczone w miarę blisko uszu aby uzyskać efekt możliwie zbliżony do nagrań binauralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych