Ekspres DELONGHI Dedica Style EC685.BK

Dodany 10 maja 2022
3 komentarze

w 2000 audycji TyfloPodcastu Grzegorz Meller demonstruje wygląd, oraz możliwości tego ekspresu kolbowego. Urządzenie to może być całkiem interesującą alternatywą dla ekspresów automatycznych, będąc jednocześnie znacznie tańsze.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Grzegorz Meller pisze:

  Chyba w audycji mówiłem, że w komentarzu do dam instrukcję jak odkamienić ekspres, jak ustawić twardość wody, jak używać spieniacza mleka, więc dodaję to co otrzymałem od firmy.
  1. Ustawienie twardości wody – najpierw przytrzymujemy przez 10 sekund trzeci przycisk od lewej strony (w ten sposób ekspres wchodzi w menu programowania), następnie naciskamy drugi przycisk od lewej i w ten sposób wchodzimy do trybu wyboru twardości wody. Po odczekaniu chwili (w tym czasie będą migać kontrolki) możemy przejść do wyboru – przyciskając pierwszy przycisk po lewej stronie ustawiamy wodę jako miękką, przyciskając pierwszy i drugi przycisk od lewej ustawiamy średnią twardość wody, a przyciskając wszystkie 3 przyciski ustawiamy twardą wodę. Następnie należy odczekać około 15 sekund – w tym czasie ustawienia zostaną zapisane, a ekspres wyjdzie automatycznie z trybu ustawień.

  2. Włączenie odkamieniania – po napełnieniu zbiornika odpowiednio wodą oraz płynem odkamieniającym, a także włączeniu ekspresu oraz podstawieniem pojemnika (początkowe kroki opisane słownie w instrukcji) – należy chwilę odczekać (w tym czasie przycisk pierwszy drugi od lewej miga, a następnie świeci na stałe co świadczy o gotowości urządzenia), po chwili przytrzymujemy przez 10 sekund trzeci przycisk od lewej strony. Następnie należy przekręcić pokrętło pary (po prawej stronie ekspresu) w dół i wcisnąć trzeci przycisk od lewej, aby uaktywnić odkamienianie. Nastąpi automatyczny cykl odkamieniania. W czasie odkamieniania zaleca się zakręcenie pokrętła pary od czasu do czasu (w górę, tak by cypel pokrętła skierowany był w naszą stronę, a nie w dół), aby niewielkie ilości odkamieniacza wypłynęły z sitka. Następnie należy postępować według dalszych kroków opisanych w instrukcji (wypłukanie pojemnika na wodę, nalanie wody do poziomu max, opróżnienie pojemnika podłożonego pod ekspres), a gdy chcemy przeprowadzić płukanie wodą, należy po napełnieniu zbiornika  ponownie przekręcić pokrętło po prawej stronie ekspresu w dół i nacisnąć trzeci przycisk od lewej – uaktywnimy w ten sposób płukanie. Również zaleca się zakręcenie pokrętła pary (po prawej stronie ekspresu) od czasu do czasu. Po zakończeniu odkamieniania należy ponownie przekręcić do góry pokrętło po prawej stronie, tak by generowanie pary było wyłączone.

  3. Ustawienia pokrętła dyszy – Na pokrętle dyszy możemy wybrać dwie opcje – podgrzewanie mleka (gdy pierścień dyszy przesuniemy w górę) oraz spienianie mleka (gdy pierścień dyszy przesuniemy w dół). Aby uruchomić wybraną z opisanych opcji, należy nacisnąć trzeci przycisk od lewej i odczekać kilka sekund, aby temperatura bojlera osiągnęła odpowiednią wysokość. Następnie zaleca się umieszczenie pojemnika pod dyszą i przekręcenie pokrętła po prawej stronie ekspresu, w celu usunięcia ewentualnej wody znajdującej się w obwodzie. Następnie zakręcamy pokrętło, podstawiamy naczynie z mlekiem i odkręcamy je ponownie przesuwając w dół. Po wykonaniu spieniania lub podgrzania mleka zakręcamy pokrętło (przesuwając w naszą stronę, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara). 

  4. Pokrętło po prawej stronie ekspresu jest docelowo ustawione na wyłączeniu (skierowane w naszą stronę tak jak opisano wyżej), po przekręceniu w prawo czyli w dół – załączamy proces generowania pary/gorącej wody z dyszy (po uprzednim wciśnięciu trzeciego przycisku od lewej w przypadku pary a, gdy nie wciśniemy tego przycisku i przekręcimy pokrętło po prawej stronie ekspresu w dół – poleci nam z dyszy sama gorąca woda).

 • Damian Zegarowski pisze:

  No proszę i w końcu podkast o ekspresie taki jaki ja mam. Ja sobie te pady kupiłem, ale zdecydowanie nie podbiły one moich kubków smakowych nawet pomimo faktu, że są to pady Lawazza Gran espresso czyli teoretycznie intensywne, a mnie to smakuje jak woda nawet nie zabarwiona kawą. Zdecydowanie zalecałbym ostrożność dla osób nieświadomych co to jest i kupno mniejszej ilości np. 18 sztuk zamiast 150.

 • Grzegorz pisze:

  Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje, w sumie nie testowałem tego dość dobrze, myślę, że na małą filiżankę to jeszcze może się nadać, ale na większy kubek to raczej nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych