Dragon Dictation

Dodany 21 stycznia 2012
5 komentarzy

Piotr Witek przedstawia aplikację, dzięki której możemy dyktować teksty w wielu aplikacjach w systemie iOS, używając po prostu naszego głosu.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • roberth pisze:

  Fajna prezentacja, Piotr. Od siebie dorzuciłbym jedynie, że „reset rejestracji” powoduje wykasowanie informacji o naszym profilu głosowym, co skutkuje pogorszeniem jakości rozpoznawania nagrywanego tekstu.
  Jeszcze kwestia samego nagrywania: mój iPhone 3GS ma nie tyle problem z zawieszaniem się głosu, ile raczej z gadaniem podczas nagrywania. W związku z tym albo trzeba mu zatkać głośnik na początku nagrywania, żeby nie słyszał syntezy, albo, tak jak o tym mówiłeś, wyłączając głos syntezy.
  Uruchamiając funkcję „wykryj koniec mowy”, nie ma potrzeby zatrzymywać nagrywania, ponieważ dzieje się to automatycznie, po wykryciu ciszy trwającej przez określony czas.
  A próbowałeś programu Search? Mnie się nie udało skorzystać, bo podobno nie można się połączyć z systemem i powinienem sprawdzić połączenie internetowe. Dzieje się tak przy próbie określenia regionu, w jakim się znajduję.

 • Rabbeat pisze:

  Nie no faktycznie programik radzi sobie całkiem nieźle, myślałem że będzie więcej błędów. Szkoda, że nie integruje się jakoś z systemem, żeby podczas odpowiadania na maila czy smsa pojawiała się opcja „podyktuj”, bo tak to jednak trochę zachodu jest z kopiuj wklej, ale i tak fajna alternatywa dla średnio wygodnej klawiaturki ekranowej.

 • Piotr Witek pisze:

  Robert, ja już odruchowo klikam w to gotowe więc pewnie dlatego nigdy nie czekam na samoczynne zakończenie. Wiem, że jeszcze niektórzy podłączają słuchawki przed nagrywaniem po to by nie było słychać VO. U mnie także Dragon Search nie działa. Dokładnie takie same objawy jak u ciebie.
  Rabbeat, słyszałem, że czynione są przymiarki aby Dragon implementował się np. z Mailem. To oczywiście mogą być pogłoski bo przecież jest Siri ale było by super.

 • roberth pisze:

  Te przymiarki podobno znaleziono w becie IOS 5.1, tak przynajmniej mówili „Nadgryzieni”. Wygląda, że miałoby to być coś w rodzaju mini-Siri, bo podobno opcje nagrywania pojawiały się przy polach tekstowych i to nie tylko w iPhonie 4S. Byłoby fajnie, nie powiem.

 • m-a-t pisze:

  Ja miałem ten program na iphone ale wywaliłem go bo nie odpowiada mi dyktowanie smsa przy innych osobach, siedzących ze mną a na klawiaturze to się dzieje cicho. Jednakże, aplikacja jest ciekawa, zwłaszcza dla osób które mają problemy z trafianiem w przyciski klawiatury ekranowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych