Dostępność Wyborów

Dodany 11 maja 2015
3 komentarze

O dostępności wyborów i różnych metodach głosowania przez osoby niewidome w rozmowie z Alicją Witek opowiadały Justyna Kucińska i Joanna Nowak-Piech. Z góry przepraszamy za nie najlepszą jakość zarejestrowanego materiału.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • DamianDamian Z. pisze:

    Witam, byłem i zagłosowałem za pomocą nakładki. Jest wszystko fajnie pięknie poza tym, że nie ma na niej nazwisk kandydatów. Mógłbym wiedzieć czemu? A i jeszcze jedno, orientuje się ktoś jak będzie to wyglądało w wypadku następnych wyborów?

  • Ala Witek pisze:

    Sama się nad tym zastanawiam i nie mam pojęcia. Myślę, że skoro nakładki są jednorazowego użytku, to nazwiska powinny na nich być. Jednak może jest jakieś uzasadnienie takiego rozwiązania. Przyznam, że sama jestem ciekawa jakie.

  • MMar pisze:

    Prawdopodobnie chodzi o miejsce na nakładce, która to jest przygotowywana pod kartę, a nie karta pod nakładkę. Bo gdyby imię i nazwisko któregoś z kandydatów było długie to możliwe, że w brajlu musiałoby być pisane w dwóch liniach, a to odpada. Powinien być do wglądudodatkowy arkusz z numeracją i danymi kandydatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych