Dostępność Druku 3D

Dodany 26 stycznia 2022
5 komentarzy

Druk 3D to technologia, która z pewnością jest przydatna dla niewidomych. Jesteśmy doskonałymi jej odbiorcami, ale czy możemy być także twórcami? O dostępności drukarek 3D, a także oprogramowania pozwalającego na projektowanie i przygotowywanie do druku wypukłych modeli opowiada Dawid Pieper.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Dostępność Druku 3D

Ten podcast był pobierany 2448 razy

Komentarze

 • Dawid Pieper pisze:

  Tutaj obiecany link do prezentacji całego procesu wydruku:
  https://szaraprzystan.pl/2021/12/25/drukujemy-kostke-czyli-prezentacja-drukarki-3d/

 • Tomek pisze:

  Witam. W audycji były podane ceny drukarek 3d, a ja mam pytanie gdzie taką drukarkę można kupić? Czy w normalnym sklepie komputerowym albo RTV? Czy są jakieś specjalne punkty gdzie takie drukarki można kupić.

 • Dawid Pieper pisze:

  Istnieje wiele sklepów, w których można kupować drukarki i filamenty. Można też kupować bezpośrednio u producenta, choć to się wiąże z wysyłką zagraniczną.
  Na pewno spory wybór drukarek ma sklep Botland.

 • Tomek pisze:

  Witaj Dawidzie. Fajnie, że dałeś linka do materiału w którym pokazujesz jak drukujesz kostkę. Powiedz tylko w jaki sposób tego wysłuchać do końca? Gdy otworzę na windowsie ten link i najadę na odtwarzaj to mi to odtwarza do około 5 minut z hakiem. Potem mi się to zatrzyma i dalej nie umiem odtworzyć. Napisz jak mogę w całości tego odsłuchać, bo to dobry temat. Pozdrawiam.

 • Dawid Pieper pisze:

  No cóż, wiem, że problem jest z przeglądarką Safari i ogólnie odtwarzaniem na iOS, nie spotkałem się na innych platformach z nim.
  Na Firefoxie pod Windowsem działa u mnie bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych