Dostępność Dekodera 4K Stream

Dodany 17 listopada 2023
1 komentarz

Adrian Wyka opisuje dostępność tego urządzenia, dostępnego w ofercie operatora Orange.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Gizewiusz pisze:

    Mam taki sam dekoder z podobnie wyglądającym pilotem ale powiem szczerze: aplikacji Orange TV wolę używać mobilnie czyli na telefonie lub tablecie. Na tablecie jest o tyle lepiej, że mamy większy ekran, niemniej jednak bez względu na to czy oglądamy na tablecie czy smartfonie – aplikacja działa tak samo. Zaznaczyć jednak należy, iż mobilnie działa dużo lepiej. Jest bardziej dostępna i korzystać można z tych samych funkcji co na dekoderze oczywiście wybierając je na ekranie (pilot w tym przypadku odpada.) Na szczególną uwagę zasługuje to, że gdy używamy aplikacji na urządzeniu mobilnym i mamy urządzenie ustawione poziomo oglądamy tv na pełnym ekranie. Ale gdy obrócimy urządzenie pionowo, wyświetla nam się lista pozycji na danym kanale i możemy do tego co już było nadane całkiem łatwo przejść i to obejrzeć. Przyczym subtelna różnica między iOs’em a Androidem polega na tym, że gdy oglądamy na iPhonie lub iPadzie to po liście pozycji danego kanału możemy przemieszczać się w obrębie jednej doby, natomiast gdy oglądamy na urządzeniu z Androidem wówczas możemy taką listę przeglądać w obrębie jednego tygodnia, czyli możemy na danym kanale obejrzeć np. film nadany 2, 3 dni wcześniej nie potrzebując go nagrywać. Oczywiście nie na każdym kanale jest to możliwe gdyż nie każdy na coś takiego pozwala.
    I na koniec tego przydługiego komentarza wisienka na tort, która polega na tym, że zarówno z z poziomu dekodera i urządzenia mobilnego Orange TV pozwala w ustawieniach dźwięku i napisów na oglądanym kanale wybrać zpośród ścieżek dźwiękowych audiodyskrypcję też na kanałach, które na to pozwalają i wtedy gdy jakaś pozycja na danym kanale jest wyposarzona w Audiodyskrypcję uruchamia się ona automatycznie.
    I tak już całkiem na koniec dodam jeszcze, że do Orange TV mobilnie logujemy się tak samo jak na dekoderze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych