BlindShell Classic 2 (Część Pierwsza)

Dodany 28 września 2021
29 komentarzy

Dariusz Marciniszyn prezentuje możliwości kolejnej generacji tego telefonu z klawiaturą, omawia m. in. klienta poczty i przeglądarkę internetową.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Witajcie, Chciałbym odpowiedzieć na pierwsze z poniedziałkowych pytań.
  W pudełku od telefonu, poza BlindShellem znajdują się następujące akcesoria: ładowarka i kabel USB typu C, słuchawki, jedna etykieta NFC, jeden breloczek do identyfikacji przedmiotu, podstawka do ładowania umożliwiająca ustawienie telefonu na stoliku czy biurku.

  • Witaj.
   Ja mam pytanie o pierwszą konfigurację telefonu po wyjęciu z pudełka, oraz o głosowe otwieranie aplikacji. Jak sprawdza się asystent głosowy, czy jest to asystent Google, czy coś innego. Pozdrawiam.

 • MMar pisze:

  No ja jednak pozostanę przy swoim smartfonie. Ale jak ci się podoba to niech ci służy jak najdłużej.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Cześć, Po włożeniu karty sim i pierwszym uruchomieniu telefonu syntezator od razu przemówi. Trzeba będzie tylko zoptymalizować menu do swoich potrzeb. Asystent głosowy BlindShell to niezależna aplikacja (nie mylić z asystentem google). po wypowiedzeniu danej komendy telefon przenosi nas do danego menu a my musimy zatwierdzić konkretną opcję. Asystent umożliwia także dyktowanie tekstu, co demonstrowałem w poniedziałek. Istnieje także możliwość stworzenia katalogu ulubionych aplikacji, dostępnych pod jednym przyciskiem. Ta metoda moim zdaniem jest o wiele wygodniejsza od głosowego wprowadzania komend.

  • Perua pisze:

   witam. Mam pytanie. Czy da się przyśpieszyć mowę syntezatora w telefonie? Jestem bardzo zainteresowana tym modelem. Jednak czekam na ten moment, w którym będzie można słuchać stacji radiowych. Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków aparatów klawiszowych.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Witajcie jeszcze raz,
  Zgodnie z poniedziałkową obietnicą przesyłam dwa linki.
  Pierwszy z nich to link do folderu dropbox, w którym znajdują się pliki z listą dostępnych aplikacji (będę ją aktualizował na bieżąco) oraz testowym nagraniem rozmowy telefonicznej.
  https://www.dropbox.com/sh/ax68ql5yhcjcd9b/AABlvAWM7Vtj8mnBI_9uBb-Wa?dl=0
  Drugi link umożliwia kontakt z producenten telefonu. W razie bardziej szczegółowych pytań i sugestii, warto pisać oficjalnie.
  https://www.blindshell.com/contact-us

 • Michał pisze:

  W najnowszej aktualizacji pojawi sie aplikacja „Be My Eyes”, oraz Etykietowanie QR.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Witajcie, Odpowiadam na kolejne poniedziałkowe pytanie. Blindshell informuje o linkach na stronach internetowych przy pomocy komunikatu dźwiękowego. Trzeba tylko w ustawieniach aktywować dźwięki klawiatury. Wszystko działa bardzo płynnie.

 • Heniek T. pisze:

  Witaj Darku!!!
  Ja mam pytanie odnośnie radia internetowego i strumieni radiowych: Czy strumienie radiowe można dodawać lub usuwać czy jak w starym dobrym pierwszym BlindShel Classic jest to niemożliwe?

 • Dariusz marciniszyn pisze:

  Dzień dobry. Niestety, nie jEst to możliwe. Pozdrawiam serdecznie

 • Mała pisze:

  Witaj, mam pytanie Jak działa rozpoznawanie druku? Serdecznie pozdrawiam

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Witaj, Szczerze mówiąc, obecnie mam sporo pracy a chciałbym to dokładnie przetestować. Dam znać o koło 20 października i udzielę wtedy wyczerpującej odpowiedzi.

 • mała pisze:

  ok poczekam pozdrawiam

 • Krzysiek pisze:

  Witam, mam ten telefon na krótkich testach obecnie u siebie i zauważyłem, że niestety nie otwierają się załączniki z maila z rozszerzeniem htm (prasa z Defacto), nie otwiera się także docx, dodatkowo zauważyłem, że w przeglądarce internetowej nie da się pobrać żadnego pliku, jest to blokowane. Pomyślałem sobie, że prześlę na telefon w mailu jako załącznik plik instalacyjny apk i zobaczę co się stanie ale instalacja tych plików także jest blokowana. Ciekawe czy przez konsolę ADB z PC dało by się coś zainstalować, ale aby było to możliwe trzeba w telefonie włączyć tryb programisty i włączyć debugowanie usb – tych opcji oczywiście nigdzie nie ma.

 • Krzysiek pisze:

  Odpowiem jeszcze na pytanie słuchacza z audycji – słuchawki i głośniki bluetooth są wspierane, działają zarówno rozmowy telefoniczne jak i działa profil a2dp tzn. syntezator screenreadera, muzyka itp. – zauważyłem tylko że w porównaniu do SamsungaGalaxy s21głos mowy jest trochę cichszy, piszę o tym ponieważ na ulicy gdzie otoczenie jest dość głośnym tłem czasami mogą wystąpić problemy ze słyszalnością, być może zostanie to poprawione w przyszłych aktualizacjach.

 • mała pisze:

  Już w pierwszej wersji telefonu nie można było otwierać załączników z prasą od defacto.

 • Zator pisze:

  Ja mam pytanie, czy mogę pobrać coś ze sklepu google play, chodzi mi o apkę banku millenium?

  • Krzysiek pisze:

   W tym telefonie nie ma możliwości zainstalowania sklepu Google Play a zatem nie można również zainstalować aplikacji z tegoż sklepu. Aplikacje są dodawane przez producenta telefonu i w tej chwili jest ich około 30.

 • Zator pisze:

  No to niestety kolejne gówno, sory, ale wystarczy sam lite, a do korzystania z netu albo smartfon z prawdziwego zdarzenia, albo komputer.

 • Krzysiek pisze:

  Jeszcze jedno info – w katalogu aplikacji pojawiły się dwie nowe a mianowicie Be my eyes i Shazam

 • millllko pisze:

  czy ten telefon ma kwadrat do nawgacji

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Nie. Posiada dwie strzałki.

  • Pytanie o możliwość wysyłania MMS. pisze:

   Mam Pytanie czy z tego telefonu można wysyłać MMS?, i czy konfiguracje MMS, trzeba robić ręcznie czy też jest ona wczytywana z automatu?, Pozdrawiam Andrzej.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Szanowny Panie, nie istnieje Możliwość wysyłania załączników w formie mmsów.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Blindshell dostał nową aktualizację a w niej ciekawa opcja dla osób, którym zależy na oszczędzaniu baterii (ja należę do tego grona). Od czwartku można oglądać pliki video bez obrazu, co w realny sposób pozwala wydłużyć żywotność baterii.

 • Eveliencyja pisze:

  a czy ten telefon ma wejście na smyszkę, lub zawieszkę?

 • eveliencyja pisze:

  na smyczkę, sorki za błąd.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Można przypiąć smycz, choć nigdy tego nie robiłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych