Białe Laski

Dodany 12 listopada 2015
7 komentarzy

O różnych rodzajach tej podstawowej pomocy w orientacji przestrzennej opowiadają Dorota i Tomasz Bileccy.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Białe Laski

Ten podcast był pobierany 3798 razy

Komentarze

  • lajla pisze:

    Witajcie
    Sprostowanie: na pewno firma Lumen ma podpisaną umowę z NFZ.
    W audycji brakowało mi informacji o laskach dla osób słabowidzących, tzn. sygnalizacyjnych. Wymienieni dystrybutorzy posiadają takie modele w swoich ofertach.

  • Przemek pisze:

    Witam panie Tomku i pani Doroto, mówicie o używaniu laski od wczesnego dzieciństwa a co z ludźmi którzy tracą wzrok wieku 40 lub więcej lat. Bardzo proszę mi również powiedzieć co to znaczy technika diagonalna oraz może więcej o rodzaju chwytu samej laski dłonią gdyż o tym również nie powiedzieliście

  • tomecki pisze:

    Szczerze mówiąc dla osoby, która dopiero chciałaby uczyć się poruszania z laską rekomenduję kurs orientacji przestrzennej. Technika diagonalna czy prawidłowy chwyt to dwie z bardzo wielu rzeczy wymaganych do prawidłowego poruszania się z laską.

  • piotr pisze:

    po 1 z własnych doświadczeń radzę poruszać się powoli i dokładnie wyczuwać teren przed nami i posuwanie laską po chodnikach jest najdokładniejsze. Po 2 używam grafitowej blondynki składanej Advantage sięgającej do barku. Wtedy miejsce końcówki wyprzedza nas o 2 kroki i trzeba się z tym faktem oswoić ale w zamian zauważamy szybciej przeszkody. Po 3 zbyt długa laska nie ostrzeże nas przed dziurami gdyż jej kąt podczas wymacywania obniżenia terenu jest zbyt mały dla mnie.

  • lechita pisze:

    co tu sie dzieje czemu od 3 miesięcy nie ma podcastów Lirina o grach audio czekam i czekam ale żaden ciekawy podcast się niepojawja

    • Dj pajda pisze:

      Witajcie ja popieram każdy projekt i wysiłek ludzi którzy coś robią i dzięki nim każdy znajdzie coś dla siebie Zamiast narzekać i marudzić Że to nic się nie dzieje Zróbcie coś w tym kierunku i nagrajcie jakiś ciekawy podcast dla państwa Bileckich gratulacje i podziękowania I do zobaczenia w krakowie

  • Witam świetna audycja. Ja pierwszą swoją laskę miałam cztery lata potem kupiłam laskę w Lumenie, którą miałam tylko trzy miesiące, bo autobus mi na nią najechał i się złamałam w dwuch miejsca. A następną laskę, którą kupiłam i używam obecnie jest z Altixu.Zdecydowałam się na Altix, bo była tajńsza oferta. Z laską z Lumenu chodziło mi się dobrze, ale krótko natomiast z laską z Altixu nie mogłam się przyzwyczaić, bo ona jest cięższa i kupiłam do niej końcówkę kulkę i teraz chodzę w ten sposób, że zrobi nie wielki ruch do przodu i laska sama mnie prowadzi od czasu do czasu muszę ją popchnąć. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych