Balabolka

Dodany 14 lipca 2020
8 komentarzy

Możliwości tej aplikacji, przeznaczonej głównie do przekształcania plików tekstowych na syntezowane audio prezentuje Mikołaj Hołysz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Balabolka

Ten podcast był pobierany 3175 razy

Komentarze

 • Aga pisze:

  Bardzo ciekawy podcast. Dziękuje za audycję. Ja mam pytanie skąd mogę pobrać syntezator sapi 5 albo 4? Czy te syntezatory są płatne? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Mikołaj Hołysz pisze:

   Jak masz Windowsa 10, polski syntezator jest wbudowany. Jak masz coś starszego, warto rozważyć w tym momencie aktualizacje, z wielu powodów. Z innymi darmowymi syntezatorami ogólnie jest problem, jest espeak, bodajrze espeak.sourceforge.net, ale cała reszta ładnie brzmiących jest płatna. Popytaj w Harpo, oni ostatnio Ivonę w jakichś rozsądnych cenach sprzedają, chyba kilkadziesiąt złotych za wieczną licencję na głos. Jak na tak wysoką jakość syntezy i warunki licencji, tj. brak ograniczeń co do ilości komputerów itp. to jest całkiem tania opcja.

 • Aga pisze:

  Dziękuje za informacje i za dobre rady. Na szczęście mam windowsa 10. Nie wiedziałam jednak, że tą syntezę systemową można również w programie wykorzystać. A tak swoją drogą to wielka szkoda, że nie można wykorzystać syntezy z czytników ekranu. Sam program wydaje się przyjemny i łatwy w obsłudze.
  Pozdrawiam 🙂

 • słuchacz pisze:

  Rzeczywiście może się przydać, a ciekawe czy jest program, który robi rzecz odwrotną, czyli potrafi przekształcić mp3 do pliku tekstowego bądź plików, bo mam 1 taką książke, gdzie czyta jacuś z iwo, płatne chyba jakieś są, ale nic mi nie wiadomo na temat takich aplikacji, ciekawe, czy jest coś takiego dostępnego darmowego.

  • Mikołaj Hołysz pisze:

   Generalnie coś takiego jest po pierwsze nie dokładne, po drugie wymaga sporej ilości zasobów i dobrych danych. Takie rzeczy najczęściej działają gdzieś, na czyimś serwerze, a nie u ciebie na komputerze. Z tego powodu to jest takie drogie.

   • słuchacz pisze:

    Rozumiem, dziękuję za informacje, no rzeczywiście może tak być i pewnie do tego celu próbuje się kombinować z AI, czyli pewnie gdzieś są jakieś serwisy tego typu i to wszystko przetwarzane jest w chmurze, pozdrawiam i dziękuję za odp.

 • Matius pisze:

  Witam. Czy jest możliwe, aby w opcji: odczytywanie bloków, ustawić coś takiego: odcinek i numer – zależne od numeru pliku? Chodzi mi o to, że mamy np. 10 plików, i na początku każdego chce aby była fraza początek odcinka jeden itd. do dziesiątego.

 • Klaudia pisze:

  Witam. Sluchalam tego podcastu i w trakcie jego trwania przetworzylam tekst do pliku audio. Program bardzo latwy w obsludze, jesli sie nie zaglembia w bardziej zaawansowane opcje. Mikolaj, dzieki za ten podcast, szukalam jakiegos programu, ktory by to potrafil i nie bylby skomplikowany dla totalnej amatorki jaka jestem. Bardzo dobrze objasniony caly proces, ze bez problemu da sie go sledzic i dzialac rownolegle. Bede czekac na kolejny podcast zwiazany z tym programem, jesli sie on tu pojawi.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych