ASUS ZenBook UX410

Dodany 1 sierpnia 2018
6 komentarzy

Wacław Rosa opisuje wygląd tego komputera, przypominającego bardzo urządzenia firmy Apple.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: ASUS ZenBook UX410

Ten podcast był pobierany 3947 razy

Komentarze

 • Radek pisze:

  Również jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu komputera czyli Asus UX410, w nieco innej konfiguracji, ale to na razie nie istotne.
  Generalnie model ten mogę z czystym sumieniem polecić, bo rzeczywiście sprawuje się bardzo dobrze.
  W pierwszej kolejności chciałbym jednak sprostować największy błąd w tej audycji czyli gniazdo HDMI, które jak najbardziej jest na wyposażeniu w wersji pełnowymiarowej i znajduje się pomiędzy gniazdem USB-C, a USB 3.0 na lewym boku laptopa, a dołączona przejściówka z tego co pamiętam posiada port VGA i druga RJ45.
  Posiadam wersję z dedykowaną kartą Nvidia, co sprawia, że komputer potrafi rozkręcić trochę wiatraki z tego co czytałem znacznie mocniej niż przy Intelu i nieco krócej pracować na baterii, a teraz tak jeszcze sobie myślę, że może obecność HDMI wynika z obecności dedykowanego układu graficznego, więc warto by to było zweryfikować.
  Z zalet wymienił bym jeszcze układ klawiatury z dwoma długimi klawiszami shift i literką zet obok lewego oraz jej bardzo przyjemną pracę (nie jest wcale aż taka głośna ;-)), ale wydaje mi się, że jest to właśnie klawiatura wyspowa, chyba że jakoś inaczej rozumiemy ten termin.
  Jak bym miał wybierać jeszcze raz kupił bym chyba ponownie ten sam model, tyle że bez dedykowanej karty graficznej, za to np. z 16GB RAM, a tymczasem idę szukać myszki od Asus’a w kartonie, bo ja tak owej nie dostałem, ale ogólnie dodatki w postaci przejściówek i fajnego etui oceniam również mocno na plus.

  • Wacław pisze:

   W moim modelu nie znajduje się pełnowymiarowy port HDMI, pomiędzy portem USB-C i USB 3.0, obok wejścia USB C jest natomiast mały port i jest to zapewne HDMI w wersji mini.
   Pozdrawiam

   • Radek pisze:

    Zaraz, zaraz czasem nie pomyliłeś na wzajem tych portów? USB typu C to jest właśnie to małe złącze przypominające nieco port lightning od Apple, a typowe duże HDMI jest wymiarami podobne do klasycznego portu USB A i znajduje się pomiędzy USB C, a USB 3.0 i jakoś nie chce mi się wierzyć, że u Ciebie było by inaczej, bo obudowy robią raczej na wszystkie modele identyczne.

 • Radek pisze:

  Tak jeszcze porównując Asus’a do Macbooków Air to jednak komputer od Apple ma nieco przyjemniejszą klawiaturę, pomijając jej układ dostosowany do systemu Mac OS oraz wydaje się mimo wszystko nieco precyzyjniej wykonany i jakoś taki nowocześniejszy ma design poprzez bardziej obły kształt.
  Na minus konstrukcji Asus’a w stosunku do Apple wymienił bym też gumowe nóżki, które mogą wypaść np. podczas pakowania i zginąć co nie było by miłym doświadczeniem.
  Liczba plusów jednak przeważa i pomimo, że Windows na Macbooku działał również całkiem nieźle to układ klawiatury z klawiszem menu kontekstowego, oddzielny del i nie zamieniony miejscem Alt sprawiają, że na komputerze z Windows pracuje mi się znacznie efektywniej niż na Macbooku.
  Dotyczy to zarówno Macbooka z systemem Mac OS jak i Windows postawionym na bootcamp.
  Myszki nie znalazłem, ale Asusa UX410 gorąco polecam!

 • Wacław pisze:

  Dzień dobry
  W tym komentarzu muszę dokonać sprostowania, po lewej stronie komputera od przedniego panelu licząc znajduje się wejście słuchawkowe i mikrofonowe, USB typu C, port HDMI i USB 3.0

 • guliwer pisze:

  Witam Panie Wacławie. Czy Pan ma specjalną wersję procesora I5-7200u taktowaną1,6 do 4.0 ghz? Zazwyczaj te procesory taktowane są od 2,5 do 3,1 ghz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych