Apple Watch W Praktyce

Dodany 17 października 2018
14 komentarzy

Gadżet, czy przydatne na co dzień urządzenie? Jaki jest właściwie zegarek Apple i do czego może nam się przydać? Na te i inne pytania w rozmowie z Michałem Kasperczakiem odpowiada Piotr Witek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Apple Watch W Praktyce

Ten podcast był pobierany 8517 razy

Komentarze

  • Witam czy do zegarka firmy apple możemy łączyć inne urządzenia bluetooth.

  • Tomek pisze:

    Witam. Mam pytanko czy gdy pujdę do salonu n.p ispot i gdy będę chciał takiego apple watcha przetestować, to czy mogę go sparować z moim iphonem? Pozdrawiam.

    • Piotr Witek pisze:

      Tomku, zawsze możesz o to zapytać, ale już kilka osób donosiło mi, że sprzedawcy w tego typu sklepach nie chcą się zgodzić na próbne sparowanie zegarka z telefonem. Wynika to najprawdopodobniej stąd, że od razu po sparowaniu zegarek pojawia się na twoim koncie iCloud jako twoje urządzenie.

  • Katarzyna Piotrowska pisze:

    Jaka jest cena najnowszego zegarka apple?

  • użytkownik AW pisze:

    Zegarek od Apple można sparować ze swoim telefonem oraz słuchawkami bluetooth. PO drugie w salonach np. Ispot pewnie nie pozwolą Ci sparować apple watch z Twoim telefonem. Gdy byłęm w salonie Ispot to nawet nie włączyli VoiceOver, o plusach zegarka przekonałem się, gdy kupiłem swój czasomierz. Myślę, że warto, a AppleWatch series 3, którego mam od grudnia ubiegłego roku działa sprawnie, bateria trzyma 3 dni. Jedyny minus to ładowarka, nie znalazłem okrągłej podstawki dokującej podłączanej pod kabel micro USB. Można ten problem rozwiązać i kupić kabel z podstawką, który np. w pracy podłączymy do kompa. Innym rozwiązaniem jest podładowanie zegarka po wstaniu. By lepiej chronić swój zegarek na Allegro kupiłem etui Spigen oraz w salonie Ispot szkło ochronne, które dobrze się trzyma mimo tego, że zegarek używam w wodzie, czasem po kilka godzin np. na basenie. Dołączony pasek również mi nie przeszkadza: po 10 miesiącach użytkowania nie widać, by dziurki się wyprofilowały lub zużyły.

  • katarzyna Piotrowska pisze:

    Dziękuję Piotrku za odpowiedzi. A mniejsza wersja zegarka to chodzi oto, że jest mniejszy ekran czy oco chodzi?

    • Tomek pisze:

      Witam. Może się mylę, ale mnie się wydaje że mniejsza wersja zegarka, to chodzi o jego parametry. Np. pamięć. No właśnie. Ciekawe ile gb pamięci ma taki zegarek. Pozdrawiam.

      • Piotr Witek pisze:

        Tomku, wersja 4S ma 16 GB pamięci.

        • Barbara Dionesque pisze:

          W takim razie wersje zegarków nie różnią się jedynie wielkością alle także pojemnością dyskową. Z podcastu wnioskuję, że Ty Piotrze masz wersję 44 mm i piszesz, że ma ona 16 GB pamięci. Ja mam również wrsję 4s ale o wielkości 40 mm i u mnie jest 12 GB pamięci. Nie to, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, w każdym razie jak narazie mam całą masę wolnego miejsca ale myślę, że warto tą różnicę tutaj odnotować, tym bardziej że na oficjalnych stronach Apple nie znalazłam żadnych informacji o pojemności zegarka. Dodam jeszcze, że na przykład wersja drugiej generacji miała zaledwie 4 GB pamięci.

        • Barbara Dionesque pisze:

          Tak mi się jeszcze nasunęło, że różnica w pojemności pamięci może mieć też związek z rodzajem edycji tj. czy mamy zegarek albuminiowy czy ze stali nierdzewnej. Ja mam tą pierwszą, Ty Piotrze pewnie stalową, bo mówisz o pasującej do niej stalowej bransolecie więc może to tutaj jest pogrzebany przysłowiowy pies.

    • Piotr Witek pisze:

      Tak, koperta zegarka jest mniejsza, tj. 40 mm lub większa 44 mm. Różnica tylko w wielkości ekranu. Dodam tylko że nieznaczna.

  • kanar pisze:

    Zegarki od Apple różnią się średnicą koperty i wielkością ekranu, te o nie co większej średnicy mają troszkę większą baterię. Pozostałe parametry takie jak wydajność, pamięć, etc. pozostają bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych