Blog Moja Szuflada

Dodany 8 listopada 2016
11 komentarzy

Moja Szuflada to autorski blog Piotra Witka. O powstaniu, rozwoju i celach serwisu Piotr rozmawia z Alicją Witek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Blog Moja Szuflada

Ten podcast był pobierany 7971 razy

Komentarze

 • Kanar pisze:

  Fajna sprawa, na bloga zaglądam regularnie od kilku lat. Dzięki Piotrze za kawał porządnej roboty, bo w prosty sposób objaśniasz tajniki wszystkiego.

 • koczi pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą dobra robota odwiedzam regularnie stronkę i otrzymuję na poczt każdy dodany wpis,nie raz wysyłałem do Piotra zapytanie i zawsze odpowiada.Życzę powodzenia i wytrwałości

 • Jarek pisze:

  Witam.
  Ja dzięki Piotrowi zacząłem normalnie funkcjonować po utracie wzroku 8 lat temu. Na początku pomagał mi z synbianem, a teraz to iphone i ios. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że działalność Piotra bije na głowę wszystkich doradców ipomocników z pzn i innych organizacji tego typu.
  Życzę Ci Piotrze zdrowia, wytrwałości i cierpliwości w swojej misji.
  Pozdrawiam Jarek.

 • Grzegorz Turek pisze:

  Fajny blog ale jest za dużo o Apple. Chciałbym aby ktoś pisał o linuxie czyli jak pracować z orca czy jak zainstalować nvda na linuxa oraz jakie dystrybucje i środowiska graficzne linuxa najlepiej spółpracują z programami ułatwień dostępu, bo albo widzę jakieś poradniki o windows albo o macu a o linuxie ni hu hu a z pewnością takie poradniki by się przydały czy to na mojej szufladzie o której tu mowa, czy też na tyflopotcascie na którym jestem zdecydowanie częściej.

  • Przedchwilny przedchwil pisze:

   Bo… Powiedzmy sobie to szczerze, raczej nikt tego nie używa, to raczej dla hardcoreowców takich jak ja, którzy lubią sobie wszystko komplikować, bo mogą. A wręcz powiem CI szczerze, że sam czuję się coraz bardziej stary i… Gdyby mi Arch sypnął… Być może nie będę go stawiał, chociaż to jest jeden z tych systemów, które stawiasz i do póki Ci dysk nie padnie jest nie do zajechania. Lubię ten system, chociaż jak każdy ma swoje wady. Chociażby nierozwijane lib-gadu, czy brak czegoś wygodnego do tweetowania, reszta styknie.
   Co do wpisu kociego czegoś tam: Poradnik byłby dobry, jest tylko jedno ale.. Powinna to zrobić osoba z doświadczeniem, np. taki Arch można instalować na ileś różnych sposobów, no i dobrze byłoby żeby ktoś wyjaśnił dlaczego użyliśmy takiego, a nie innego parametru, sam już nie bardzo pamiętam, bo instalujesz raz… A reszta to się już w Gui dzieje, no prawie, ale terminala używam raczej z wygody.

   • Przedchwilny przedchwil pisze:

    Ps. Co do tego klienta Twittera źle ująłem, bo on wygodny to względnie jest, ale ma dziwne bugi typu nie wczytywanie tweetów, czy zapychanie Ramu po dłóższym. Tj. Kilkudniowym uptime.

 • koci-ogon pisze:

  hehe nie ma jak to żona robi audycję z mężem… 🙂 a nom, przydał by się taki blog o linuxach np o instalacji archa…

 • Asia pisze:

  Dzięki Piotrze za blog, często z niego korzystam. Polecam nawet widzącym znajomym. Pozdrawiam

 • Barbara pisze:

  Witam !
  Ja także z podziękowaniami . Piotrze sporo wyjęłam z Twojej szuflady i bardzo mi pomogłeś , iPhone jest moim pierwszym dotykowym i udźwiękowionym smartfonem . Bez Twoich rad nie ruszyłabym z miejsca .
  Pozdrawiam Ciebie i Alicję i życzę dużo spotkań z ciekawymi ludźmi .
  P.S.
  Także kocham psy (nie tylko swoje)
  i łagodnieje przy gitarze (nie tylko swojej).

 • Dobra audycja, niekiedy zaglądam na szufladę Piotrze. Mam pytanie z kolei takie czy mugłbyś podać tytuły tych książek fantazy, ponieważ ja też lubię tą literaturę. Pozdrawiam Was obydwojga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych