Apple TV

Dodany 29 maja 2013
14 komentarzy

Mikołaj Rotnicki prezentuje to urządzenie będące interesującym pośrednikiem między ekosystemem Apple a naszym telewizorem.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Apple TV

Ten podcast był pobierany 8660 razy

Komentarze

 • Stanisław Gromysz pisze:

  Po podłączeniu Apple TV do np. naszego kina domowego poprzez wejście optyczne audio, to czy komunikaty głosowe będą słyszalne z tegoż zestawu? Oraz czy podczas odtwarzania naszych plików dodanych do itunes musi być włączony telewizor?

 • 1. Tak będą słyszane ponieważ przez wyjście optyczne audio „wypuszczany” jest cały dźwięk z Apple TV (tak jak do telewizora przez HDMI).
  2. Nie, telewizor nie musi być włączony, wystarczy że podłączysz zestaw audio za pomocą kabla optycznego.

 • Rabbeat pisze:

  Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem Apple TV i także polecam to urządzenie wszystkim posiadaczom iPhone’ów i iPadów, ale również jako samodzielne urządzenie do streamowania muzyki. Dla mnie jedyną wadą tego urządzenia jest brak analogowego wyjścia audio by móc je podłączyć pod normalny wzmacniacz stereo, bo kupił bym drugi egzemplarz do samego odtwarzania muzyki bez podłączania do telewizora. Dodam tylko, że menu Muzyka nie wymaga wykupowania usługi iTunes Match, gdyż utwory zakupione w iTunes są tam dostępne, a jedynie nie mamy możliwości skorzystania z chmury do przesłania własnej kolekcji muzycznej, ale tak jak dla mnie do użytku domowego, gdy komputer jest wiecznie włączony nie ma sensu płacenie tych 25 euro rocznie. Warto też wspomnieć, że ikonka Air Play podobnie jak na urządzeniach z IOS pojawia się w iTunes na komputerze, gdy Apple TV zostanie wykryte i również można przekierować dźwięk na jego wyjście i można także za pomocą aplikacji Remote na iPhone przeglądać bibliotekę z komputera odtwarzaną na Apple TV co jest bardzo wygodne.

 • Rabbeat pisze:

  Jeszcze jedno pytanko do Mikołaja czym zgrywałeś filmy z DVD do m4v jest to gdzieś w samym iTunes czy używałeś do tego jakichś narzędzi?

 • Używałem darmowego open-source’owego programu HandBrake

 • M-A-T pisze:

  Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Czy do tej zakładki komputery mogę dodać na przykład mój iPad lub iPhone żeby multimedia z nich sobie przeglądać?

  • Rabbeat pisze:

   Niestety nie znalazłem takiej opcji, a szczerze powiedziawszy bardzo by mi się również ona przydała, by móc starego 32GB iPoda wykorzystać jako serwer muzyczny cały czas pod ładowarką. Trzeba mieć urządzenie pod ręką i puszczać z niego przez Air Play. Mogli by wprowadzić taką funkcję w IOS 7, bo podejrzewam, że nie jest to żaden problem.

 • aleksander pisze:

  Witam wszystkich.

  Nie wiedziałem, gdzie mogę to umieścić, a nie chciałem sięgać do tych starszych podcastów. Dlatego piszę to tutaj.

  Jestem szczęśliwym posiadaczem iPoda Touch 4G. Mam problem. Nie wiem mianowicie, jak zablokować orientacje. Chodzi mi o to, aby przy obracaniu iPod nie mówił: „Orientacja pozioma”, „Orientacja pionowa”.

  Bardzo mi to komplikuje życie. Np. gdy czytam artykół i przez przypadek obrócę iPoda czytanie zostaje przerwane i znowu muszę je kontynuować.

  Jeśli ktoś wie, jak wyłączyć/zablokować tę obcje będę wdzięczny za pomoc.

  Pozdrawiam i przepraszam za lekki spam.

  Aleksander Witkowski

  • Mikołaj Rotnicki pisze:

   Aby zablokować obracanie ekranu:

   1. Dwukrotnie szybko naciskasz przycisk Home (czyli przechodzisz do paska przełączania programów)
   2. Na pasku przełączania programów wykonujesz gest przesunięcia(szybko) trzema palcami w prawo. (na ekran 2 z 3).
   3. Odnajdujesz przycisk „Blokada obrotu” i dwukrotnie go stukasz.
   Od tej chwili ekran nie będzie reagował na obracanie calego urządzenia.

   Mam nadzieję że to pomoże.

 • aleksander pisze:

  Bardzo dziękuje. Zaproponowany sposób rzeczywiście pomógł.

  Pozdrawiam.

 • m-a-t pisze:

  Witam. Mam jeszcze jedno pytanie. A będzie kiedyś prezentacja IOS6? Tak jak to było kiedyś z IOS5.

 • Many people come to mind though because Sony happens to be notorious for doing things that negatively affects the client.

  0 Honeycomb and Tegra 2, and are designed to deliver
  an engaging entertainment experience. me members have the freedom to print and
  post their QR anywhere, such as a wall, a tree, a shop window, a t-shirt, a pin, a concert poster, a wine bottle, a business card…literally anywhere.

 • Annual fees can range from very zero to quite high depending on the card.
  Don’t get a credit which offers more than half
  the amount. For example, if a card issuer advertises ‘Instant approval
  charge cards with $10,000 limit’, it is not necessarily that you will qualify for $10,000 account limit
  instantly.

  my weblog; Generateur De Carte Bancaire

 • stolen iphone pisze:

  It can be hard, however, to find out how to easily go through the many different pictures you’ve taken. This implies that you
  can now takes place phone as being a credit card to look in retail stores.
  Once processed, it really is ready to be watched on the i – Phone or shared via email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych