Vinux, tworzenie kopii partycji i jej przywracanie

Dodany 7 kwietnia 2011
7 komentarzy

Czas na demonstrację praktycznego zastosowania Linuksa. W tym odcinku Grzegorz Złotowicz prezentuje specjalnie z myślą o niewidomych stworzoną dystrybucję Vinux. Za pomocą tej dystrybucji tworzy kopię partycji systemowej, a następnie ją przywraca, demonstrując przy okazji podstawy systemu operacyjnego zarówno w graficznym, jak i tekstowym interfejsie użytkownika.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Windziarz pisze:

  Świetna sprawa, jakoś nie mam przekonania do Linuxa, ale zawsze jako awaryjny system dobrze, że istnieje jakaś dostępna alternatywa.

 • Pawel pisze:

  Grzegorz – gratuluje. W moim odczuciu udowodniles, ze nie taki ten system tylko awaryjny, ale ma swoje lepsze strony ze wzgledu na dostepnosc w operacjach normalnie wymagajacych pomocy ludzi widzacych. Nie dosluchalem do konca, bo w Toronto srodek nocy – czy wspomniales o strzalce w gore jako metodzie przejscia przez historie wpisywanych komend?

 • Krzysztof.W pisze:

  Gratuluję świetnego pomysłu i nagraniu podcastu.
  Od dawna myślałem jakby można nie widząc przywrócić system gdy się nie uruchomi, bez pomocy osoby widzącej.
  Jeden minus tego podcastu jak dla mnie to wiele komend odczytywanych przez speak nie zrozumiałe.
  I po 2 przesłuchaniach nie odważył bym się na próby.
  Mam nadzieję, że po kilku przesłuchaniach poznam najważniejsze kroki.

 • jacek-szymon pisze:

  Witam, trochę próbuję tego winuxa i na laptopie startuje i chodzi a na desktopie niema dźwięku choć ku memu zaskoczeniu wykryło i uruchomiłobraillemate 20 znakowe…ciekawe czy możebyć powodem milczenia posiadanie dwu kart muzycznych? hmm choć kiedyś knopix by adriane gadał na tej maszynie…ale i tak gratuluje…

 • jacek-szymon pisze:

  dojrzalem chyba do instalacji tego na hdd alle najpierw chcialbym posluchać potcastu o tym i mam dwie windy na hdd co wtedy?
  albo jak zostawić bootloadera windy a grubasa niewsadzać?
  za nowy potcast thanks

 • Bibliotekarz pisze:

  Chyba źle użyłem tagów. Chodzi o stronę http://mbpmm.pl/dla-niewidomych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych