Tyflopodcast w Radiu EN – Tworzenie Muzyki

Dodany 11 czerwca 2012
6 komentarzy

Michał Dziwisz i Tomek Bilecki rozmawiają o sprzęcie i oprogramowaniu przydatnym dla niewidomych muzyków.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Mariusz pisze:

  Kiedy możemy się spodziewać kolejnego podcastu na temat programu REAPER?

 • tomek Pawleta pisze:

  No audycja ciekawa. Mój klimat. Ja też mam w domu 2 keyboardy Korga pa-50 i yamahę psr-s710. Gram w zespole muzycznych po weselach, więc jakby ktoś się haitał może u mnie złożyć zamówienie poprzez e-maile. Jedyne co mnie boli to to że nikt nie umie mnie nauczyć jak się tworzy swoje style na tych klawiszach. Podzielam zdanie Radka. Jakby rafał chciał to mógł by mi podesłać parę próbek jego twórczości. Oto mój adres: [email protected]

 • Radek / Rabbeat pisze:

  Matko jaki mam dziwny głos na tym nagraniu hehe, ale może to przez ten mikrofon z kamerki internetowej 🙂 @Tomek Pawleta robienie styli na keyboardzie to bardzo niewdzięczna robota i nie jest to proste, sporo tam różnych funkcji i wątpię by udało się to ogarnąć na zasadzie trzy kliknięcia tu pięć tam. Robiłem to kiedyś na PSR-8000 i różnie z tym bywało, ale rzadko kiedy brzmiało satysfakcjonująco. Lepiej chyba przygotować sobie cały aranż w midi na komputerze, a potem sobie opanować tylko jego odtwarzanie z nośnika. Swoją drogą mi tam się marzy, że kiedyś doczekamy się również instrumentów z udźwiękowionym menu, w końcu coraz częściej są one oparte na bardzo rozbudowanych systemach operacyjnych m.in. były już modele na linuxie to może kiedyś coś zrobią np. dla Stevie Wondera i będziemy mogli skorzystać w pełni z możliwości takiego sprzętu 🙂

 • Mariusz pisze:

  Jeżeli ktoś znalazł by troche wolnego czasu i chęci, a ma w miarę opanowany program REAPER to prosił bym o kontakt. Zwłaszcza chodzi mi o nakładanie efektów na ścieżki.
  [email protected]
  A co do audycji to świetna jak zawsze. Sporo nowych rzeczy się dowiedziałem no i chętnie posłuchał bym czegoś od Rafała. Więc jak byś mógł Rafale mi podesłać jakąś próbkę muzyczną to będę wdzięczny. Też się zajmuję muzyką, ale nie co inną, ale to może prywatnie pogadamy tym bardziej, że jesteś z Katowic.Czekam na kontakt i pozdrawiam

 • welka11 pisze:

  witam serdecznie mam pytanko kiedy mogę spodziewać się kolejnej audycji tyflopodcastu w radiu en super audycja jak zawsze.

 • Midzi pisze:

  Tyflopodcast w Radiu EN pojawi się w najbliższy poniedziałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych