Tyflopodcast w Radiu EN – Przeglądanie Stron WWW

Dodany 21 listopada 2011
5 komentarzy

Michał Dziwisz i Rafał Kiwak rozmawiają o przeglądaniu stron internetowych przez osoby niewidome. Na jakie problemy w trakcie surfowania może natrafić niewidomy użytkownik? Jak je rozwiązać? Czym przeglądać sieciowe witryny? O tym wszystkim w niniejszej audycji.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • adelcia pisze:

  witajcie,

  ja chcialam sluchac tyflopodcasta i zadzwonic ale nieudalo mi sie i dopiero teraz slucham i mam takie pytanie. jak z nvda v google translatorze bespiecznie i szybko dotrzec po tlumaczeniu do sluchaj ? bo niejest to ani przycisk ani link co pravda spacja na tym dziala ale jeszxze nieodkrylam jak sie tam jak najszybciej dostac.

  umie ktos moze doradzic?

  dzieki adela.

 • Rabbeat pisze:

  Pytanko do Rafała czy pod nowszym Jawsem wszystkie nowe wersje Firefoxa i Thunderbirda działają poprawnie, bo u mnie pod 10tką oba programy w od wersji 5 w górę, a zwłaszcza w wersjach 7 objawiają dziwne nieokreślone problemy o braku paska statusu, który też bardzo lubię już nie wspomnę :-). Powróciłem do wersji 3.x, a propo problemów z Plugin Containerem to również da się je w dużej mierze wyeliminować wyłączając kilka opcji związanych z obiektami DOM w about configu.

 • szczypjor pisze:

  Dlaczego te pliki są takie wielkie? Dlaczego mają taki wysoki bitrate? Dla podcastów standard to przecież 64 kbps?

 • Midzi pisze:

  @szczypjor dlatego, że te audycje są również w późniejszym czasie dystrybuowane na płytach. O standardowym bitrate 64 kbps dla podcastów nic mi szczerze mówiąc niewiadomo, natomiast dla części audycji, które się tu pojawiają i zawierają np. Próbki różnych mikrofonów 64 kbps byłoby zwyczajnym ich zniszczeniem.

 • Rafkiw pisze:

  jaws 10 ukazał się już dość dawno temu a programy Mozilii dość znacznie się zmieniły.
  Najnowszy jaws działa z Firefoxem i Thundetbirden w wersji 8x bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych