Tyflopodcast w Radiu EN – Programy Transition Technologies

Dodany 18 grudnia 2012
4 komentarze

O aplikacji Move Assistant i kolejnych programach spod znaku Virtual Eye rozmawiają Michał Dziwisz, Bolesław Tekielski, Sławomir Strugarek i Piotr Witek.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • MMar pisze:

  Witam. Jestem od niedawna posiadaczem iPhone’a, a że jeszcze do tego zielonym w temacie to mam pytanie o „transferożerność”tego telefonu. Konkretnie w przybliżeniu jaki pakiet danych trzeba by posiadać aby w sposób umiarkowany korzystać z aplikacji chmurowych typu Move Assistant, Dragon Dictation, funkcji Siri, usług lokalizacyjnych itp (pomijam normalne korzystanie z sieci). Czy są to duże ilości danych i czy telefon sam nie pobiera jakichś aktualizacji lub czegoś w tym stylu? Pozdro

  • Piotr Witek pisze:

   IPhone to generalnie jak każdy smartfon jest urządzenie, które aby działało potrzebuje mieć dostęp do sieci. Wymienione przez ciebie funkcje niewiele potrzebują do szczęścia. Myślę, że korzystając tylko z nich to nawet pakiet 50mgb miesięcznie byłby wystarczający. Niestety, jak pokazuje nie tylko moje doświadczenie, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja aktualnie posiadam pakiet 500mgb i uważam, że tyle to niezbędne minimum jeśli chcesz korzystać z www, e-mail, itp. itd. Generalnie iPhone nie pobiera sam z siebie aktualizacji. Wszystko musisz mu potwierdzać i wyrażać zgodę.

 • welka11 pisze:

  witam ja uważam, że twitam niestety, na tej stronie jest zadużo audycji komputerowych a nie ma tematów obocznych chodzi mi o tyflopodcast w radio en. Chodzi mi o tematy związane z życiem codziennym z rehabilitacją z rodziną podawałam propozycje tematu do audycji michała ale niestety nic z tego. proszę o odpowiedź czy będzie kiedyś ten temat dotyczący wychowania dzieci przez niewidzących rodziców. pozdro

 • MMar pisze:

  Czas leci, długo, długo i nic… Nadal nie ma pełnej wersji, a co więcej wersja Lite zniknęła z App Store. Co się dzieje…? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych