Tyflopodcast w Radiu EN – Programowanie I Studia Informatyczne

Dodany 31 października 2011
2 komentarze

W kolejnym spotkaniu z Tyflopodcastmen a antenie Radia EN Michał Dziwisz i Michał Molek rozmawiają na temat studiowania informatyki przez osoby niewidome, dzieląc się doświadczeniami z własnego życia. Oprócz tego przybliżają dostępność środowisk programistycznych najpopularniejszych języków, z jakimi można się zetknąć w trakcie studiów.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Rabbeat pisze:

    Piosenka o smutnym programiście zajefajna hehe, a tak od siebie dodam, że jakby się ktoś zastanawiał nad studiami na odległość przez Internet np. na Politechnice Warszawskiej to niech się zastanowi dwa razy, gdyż ja nie dałem rady może przez formę studiów, która wymaga bardzo dużo samozaparcia i systematyczności w samodzielnym przyswajaniu materiału, ale też opanowanie fizyki i matematyki mnie po prostu przerosło, mimo że jeszcze wtedy znacznie lepiej widziałem i przykładowo macierze ogarniałem wzrokowo. Pytanko do gościa programu czy programuje jakieś większe projekty webowy np. w PHP i MySQL albo w ASP.NET i czy jest to dostępne np. z poziomu Visual Studio? Zawsze mnie to też pociągało i w sumie byłem w tej całej algorytmice niezły, ale zawsze kończyło się na projektach typowo szkolnych jak równania i silnie, a nigdy nic praktycznego do użytku, ale chyba najwyższa pora to zmienić i wziąć się za naukę, na którą podobno nigdy nie jest za późno;-)

  • Michał pisze:

    Praca zarówno na MySQL jak i na Postgres, Oracle itp. z poziomu PHP nie stanowi problemu, ponieważ nie jest wymagane w tym celu żadne narzucone środowisko pracy, aby taki kod źródłowy napisać. Dla obsługi bazy danych przez aplikację wykonywaną na stacji roboczej klienta można wykorzystać np.: C z użyciem interfejsu Embedded SQL lub CLI Libpq oraz Java z użyciem JDBC.
    Oczywiście ASP .NET i w szczególności budowanie interfejsu WEB z poziomu środowiska MS VS również jest dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych