Tyflopodcast w Radiu EN – Programowanie I Studia Informatyczne
Dodany 31 października 2011
2 komentarze
W kolejnym spotkaniu z Tyflopodcastmen a antenie Radia EN Michał Dziwisz i Michał Molek rozmawiają na temat studiowania informatyki przez osoby niewidome, dzieląc się doświadczeniami z własnego życia. Oprócz tego przybliżają dostępność środowisk programistycznych najpopularniejszych języków, z jakimi można się zetknąć w trakcie studiów.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Tyflopodcast w Radiu EN – Programowanie I Studia Informatyczne
Ten podcast był pobierany 3214 razy
Komentarze
Piosenka o smutnym programiście zajefajna hehe, a tak od siebie dodam, że jakby się ktoś zastanawiał nad studiami na odległość przez Internet np. na Politechnice Warszawskiej to niech się zastanowi dwa razy, gdyż ja nie dałem rady może przez formę studiów, która wymaga bardzo dużo samozaparcia i systematyczności w samodzielnym przyswajaniu materiału, ale też opanowanie fizyki i matematyki mnie po prostu przerosło, mimo że jeszcze wtedy znacznie lepiej widziałem i przykładowo macierze ogarniałem wzrokowo. Pytanko do gościa programu czy programuje jakieś większe projekty webowy np. w PHP i MySQL albo w ASP.NET i czy jest to dostępne np. z poziomu Visual Studio? Zawsze mnie to też pociągało i w sumie byłem w tej całej algorytmice niezły, ale zawsze kończyło się na projektach typowo szkolnych jak równania i silnie, a nigdy nic praktycznego do użytku, ale chyba najwyższa pora to zmienić i wziąć się za naukę, na którą podobno nigdy nie jest za późno;-)
Praca zarówno na MySQL jak i na Postgres, Oracle itp. z poziomu PHP nie stanowi problemu, ponieważ nie jest wymagane w tym celu żadne narzucone środowisko pracy, aby taki kod źródłowy napisać. Dla obsługi bazy danych przez aplikację wykonywaną na stacji roboczej klienta można wykorzystać np.: C z użyciem interfejsu Embedded SQL lub CLI Libpq oraz Java z użyciem JDBC.
Oczywiście ASP .NET i w szczególności budowanie interfejsu WEB z poziomu środowiska MS VS również jest dostępne.