Tyflopodcast w Radiu EN – Komórkowe ScreenReadery

Dodany 16 stycznia 2012
7 komentarzy

Tym razem Michał Kasperczak i Rafał Kiwak opowiadają o programach odczytu ekranu dla telefonów komórkowych, wyposażonych w system symbian. Jaka była ich historia? Jak sprawują się teraz? Co przyniesie przyszłość? O tym wszystkim w niniejszej audycji.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • db pisze:

  z tym kołem 🙂 to Nokia 3650

 • lukaszb pisze:

  Tak słucham od jakiegoś czasu tyflo podcasty i nie spotkałem się jeszcze z rozważaniami nad telefonami z systemem Windows Mobile, które to uważam za dużo lepsze w użytkowaniu dla osób z dysfunkcją narządu wzroku niżeli telefony z systemem Symbian. Może zrobicie podcast o wm?

 • midzi pisze:

  Łukaszu, mógłbyś skontaktować się ze mną mailowo? Jeśli masz doświadczenie z tego typu telefonami, Twoja wiedza może być bardzo przydatna. Z góry dziękuję. 🙂

 • Rabbeat pisze:

  Namieszaliście mi w głowie tym Nokia Screenreaderem, już miałem aktualizować mojego MS za 380zł z wersji 3.82 do aktualnej i szukać na rynku wtórnym Nokii E5, a tu się okazuje, że zapewne najbliższe modele będą wyposażone praktycznie w MS’a i wystarczy kupić samą słuchawkę. Z iPhone definitywnie zrezygnowałem po dłuższej zabawie iPodem i próbie napisania kilku dłuższych tekstów, to jednak nie dla mnie trzeba to robić na spokojnie dobrze wsłuchując się w czytane literki na ulicy zupełnie nie wykonalne, a to ma być przecież rozwiązanie mobilne. Jeżeli ktoś ma pozytywne doświadczenia z jakimś androidem z QWERTY to niech się pochwali.

 • lukaszb pisze:

  Midzi, nie wiem gdzie znaleźć Twój mail, co do systemu i telefonów z wm to mam dość spore doświadczenie, jak możesz to podaj Swój mail.

 • midzi pisze:

  michal[malpka]dziwisz[kropka]net

 • Rafkiw pisze:

  Zaktualizowałem swoją Nokię e6 do Belle i oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to wersja oficjalna, ale MobileSpeak już nie wspiera jej tak dobrze jak to ma miejsce w przypadku Nokii 701.Ciekawe, co pokaże Talks, choć rewolucji to ja raczej się nie spodziewam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych