Tyflopodcast w Radiu EN – Dostępność Transportu Lotniczego, Kolejowego i Morskiego

Dodany 13 lutego 2012
3 komentarze

W tym odcinku Tyflopodcastu Michał Dębiec, Piotr Figiel i Paweł Zadrożny mówią o dostępności kolejnych środków transportowych takich jak samoloty, pociągi czy statki. Przy okazji, zachęcamy do zapoznania się ze Stroną Informacyjną Dla Pasażerów Urzędu Transportu Kolejowego i zgłaszania swoich uwag odnośnie jej funkcjonalności.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • adelcia pisze:

  witajcie jedna situacja to niewidze i jade z przewodnikiem druga to niewidze i dam sie do samolotu doprowadzic przez asiste ale co v przypadku kiedy ja niewidze a moj kolega jest slabowidzacy? myslimi ze by przzy kupowaniu u wizzairzrobic tak ze ja zaznacze ze jestem osoba niepelnosprawna – neiwidoma a kolega ze niezaznaczy. mi bedzie przydzielony asista a kolega slabowidzacy jak pojdzie tus zanami to da sobie rade.

  mojim zdaniem to najlepsze wyjscie z tej situacji interesuje mnie jednak zdanie tych, ktorzy lataja niemalo i sie na tym znaja. papa adela

 • ewcia pisze:

  witam nigdy nie leciałam samolotem co z tego że ktoś nie widzi przecież asystent lotniska pomoże dojść tam gdzie trzeba po odprawę aż do samolotu wiem to od mojego niewidzącego chłopaka. on latał wiele razy. więc wie. pozdrawiam

 • Michał Dębiec pisze:

  @Adela – raczej zgłaszałbym to do pracowników lotniska, bo przewoźnik może w niektórych sytuacjach nie przekazać tej informacji. Obsługa lotniska będzie nie tylko odprowadzała obie osoby, ale także powiadomi przewoźnika. Przewoźnik (np. Wizzair) ma obowiązek działać dopiero na pokładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych