Tyflopodcast w Radiu EN – Czytniki książek elektronicznych dla niewidomych

Dodany 10 maja 2011
3 komentarze

Michał Dziwisz i Michał Kasperczak wspólnie ze słuchaczami rozmawiają o możliwościach różnych obecnych w Polsce i na świecie czytników książek m.in. w standardzie DAISY.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • W pisze:

  Kilka słów sprostowania odnośnie Rockboksa:
  1. Rockbox jest wciąż rozwijany. Nowe buildy wychodzą średnio 3 razy dziennie, a wersje stabilne co kilka miesięcy.

  2. Rockbox dostępny jest w 45 językach świata, a synteza głosowa dostępna jest domyślnie chyba tylko w anglojęzycznym interfejsie i to nie w całym (w polskim jej nie ma). Nie ma się temu co dziwić, ponieważ menu głosowe to tylko jeden z wielu bajerów dostępnych w ramach tego projektu.

 • jabluszko pisze:

  Czy ja coś przegapiłęm, czy o iPhonie/iPodzie Touch/iPadzie nie wspominaliście? A byłoby może warto, bo razem z programem iBooks stanowią znakomite czytniki książek cyfrowych. No i niewątpliwie stanowią konkurencję cenową dla wszystkich czytników specjalizowanych, bo iPoda Touch można kupić już za mniej-więcej 800 zł.

 • Midzi pisze:

  Absolutnie, nic nie przegapiłeś. To było celowe, bowiem za jakiś czas mamy w planach poruszyć zagadnienie od strony bardziej programowej. Wtedy będzie czas na programy, zarówno te na PC jak i inne urządzenia, które nie są dedykowane niewidomym, a są bardzo użyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych