TrueCrypt

Dodany 9 maja 2014
3 komentarze

Michał Dziwisz demonstruje możliwości tego łatwego w użyciu, dostępnego narzędzia do szyfrowania danych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: TrueCrypt

Ten podcast był pobierany 2947 razy

Komentarze

 • Krzysiek pisze:

  Witam ciekawa propozycja, mam w związku z tym pytanie, jak wygląda sprawa z pendrive i dyskami w chmurze, ponieważ z takich korzystam?

  • Michał Dziwisz pisze:

   Pendrive możesz zaszyfrować, oczywiście, z dyskami typu dropbox również nie powinno być problemu, wystarczy zastosować kontener. Nie testowałem tego w praktyce, ale ponoć działa.

 • Michał Dziwisz pisze:

  Uwaga, bardzo ważne! W związku z tym, że autorzy TrueCrypta zaprzestali jego rozwoju umieszczając na stronie projektu okrojoną wersję, która dodatkowo nie do końca wiadomo co na prawdę robi, zalecam pobieranie programu z adresu:
  http://dziwisz.net/tc/TrueCrypt%20Setup%207.1a.exe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych