Świadczenia Socjalne

Dodany 19 kwietnia 2015
3 komentarze

O różnego rodzaju świadczeniach socjalnych oraz o tym, komu przysługują, z Magdaleną Szyszką rozmawia Alicja Witek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Świadczenia Socjalne

Ten podcast był pobierany 3640 razy

Komentarze

 • Krzysztof pisze:

  W audycji był poruszany temat „dodatku dla sieroty zupełnej”. To co wiem w tej sprawie, a mianowicie:
  dodatek może przysługiwać w przypadku śmierci jednego rodzica, ale tylko wtedy gdy drugi rodzic jest nieznany. Natomiast, jeśli ojciec nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem i nigdy nie łożył na jego utrzymanie, ale żyje, to w przypadku śmierci matki, dodatek sierocy nie przysługuje.

 • Roman pisze:

  Zabrakło informacji o zasiłkach – okresowym i stałym dla niepełnosprawnych bez renty socjalnej, które wypłaca MOPS.

 • Witam bardzo dobry pomysł audycji prawniczych. Ja mam takie pytanie, czy przy następnej audycji z panią Magdą może pani spytać taką rzecz otuż sprawa jest taka, jestem osobom głuchoniewidomą i starałam się o symbol na orzeczeniu dotyczący tych niepełnosprawności stanełam na komisji wynik był dla mnie negatywny odwoła…łam się i stanełam na kolejnej komisji też mi odrzucono tumacząc, że nie należy mi się ten symbol, zostało mi odwołać się do sądu, ale tego nie zrobiłam czy istnieje szansa, żeby teraz ijść z tym do sądu i domagać się swojego prawa. Tym bardziej, że z tytułu nadania tego symbolu żadne środki pieniężne nie są dawane.
  Z góry dizękuje pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych