Skanery na targach CeBIT 2010

Dodany 17 marca 2010
3 komentarze

To pierwszy odcinek z dłuższej serii, w której opowiemy Wam, co widzieliśmy na tegorocznych, największych w Europie targach komputerowych CeBIT. Na początek Michał Dziwisz i Piotr Witek opowiadają o tym, co w technologii nowego, jeśli chodzi o skanery.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Rabbeat pisze:

    Szczerze mówiąc taki „skaner” w postaci „lampki” to mógłby być świetny sposób na przetwarzanie tekstów – mogła by się za to zabrać jakaś porządna firma typu Canon czy któraś ze specjalistycznych. Szybkie zdjęcie doświetlane diodami LED wysyłka do FineReadera i wszystko by szło szybciutko, a nie jak teraz przekładanie książki na skanerze, dociskanie jej i jeszcze pół minuty conajmniej jak głowica przejedzie i zeskanuje. Mam nadzieję, że ktoś coś takiego opracuje i będzie to łatwo dostępne no i solidnie wykonane 😉

  • Grzegorz pisze:

    Pamiętam, oglądałem coś podobnego na wystawie rechabilitacyjnej fundacji szansa w 2008. Wyglądało to tak, że nad rozłożoną książką była zawieszona kamera. Tyle, że koszt całego urządzenia był bardzo duży. Nie pamiętam ile to kosztowało, ale na pewno wielokrotnie więcej niż 300 dolarów`

  • Rabbeat pisze:

    Bo zapewne było to urządzenie jednej ze specjalistycznych firm produkującej powiększalniki itp., a oni wyjątkowo się cenią – zupełnie nie współmiernie do kosztów produkcji urządzeń nawet uwzględniając wąski rynek, na który są kierowane. Jakby takie urządzenia zaczął robić Plustek czy Canon to podejrzewam, że były by w bardzo przystępnych cenach, a i zainteresowanie takimi produktami nie tylko wśród osób z dysfunkcją wzroku było by na pewno spore.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych