Seeing Assistant Move

Dodany 19 maja 2013
13 komentarzy

Program, który swego czasu w wersji lite obecny był w sklepie Apple pod nazwą Move Assistant doczekał się swojej pełnej wersji. Przy okazji, zmieniła się również jego nazwa, obecnie jest to Seeing Assistant Move. O możliwościach tej aplikacji opowiada Piotr Witek.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Stanisław Gromysz pisze:

  Gdy zdecydujemy, że blokada ekranu ma być włączona, to czy podczas nawigacji będą oznajmiane komunikaty?

 • Piotr Witek pisze:

  Witaj, szczerze mówiąc to nie pamiętam. Wydaje mi się, że normalne punkty, nawet te śledzone nie są oznajmiane. Właśnie dlatego stosowana jest blokada wygaszacza ekranu. Oznajmiane mogą być punkty dodane do ulubionych.

 • Piotr Witek pisze:

  Stanisławie, sprawdziłem to dla ciebie. Przy zablokowanym ekranie punkty także są oznajmiane poprzez centrum powiadomień. Jedynie musisz pamiętać aby włączyć komunikaty na ekranie głównym i w Ustawienia/Rodzaje Sygnałów mieć włączone powiadomienia.

  • Stanisław Gromysz pisze:

   Dziękuję. W moim przekonaniu ten podcast jest najlepiej zrobiony z dotychczasowych, które przedstawiałeś. Co wcale nie znaczy, że poprzednie były złe. Trening czyni mistrza. 🙂
   Pamiętasz, że wśród użytkowników są osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze sprzętem i to co dla wielu jest oczywistością dla nich wcale taką nie musi być.

 • FIDO pisze:

  Świetna robota Piotrze. Coraz bardziej poważnie myślę nad kupnem takiego telefonu. Ta nawigacja jest po prostu mega i te aplikacje, które ty prezentujesz są bardzo interesujące i pomocne dla osób niewidomych.
  Szacun i trzymaj tak dalej.

 • Piotr pisze:

  Hej Piotrze,
  Dobry podcast, ale mam pytanie.
  Czy podczas korzystania z tej aplikacji telefon musi się znajdować trzymany płasko na dłoni przed sobą?
  Dziękuję za ciekawy podcast, pozdrawiam Piotrek

 • Piotr Witek pisze:

  Witaj Piotrze, nie, telefon możemy nawet wrzucić do kieszeni. Musimy trzymać go płasko tylko w momencie gdy korzystamy z trybu eksploracji. To dlatego, że tylko w takim ułożeniu wbudowany kompas działa prawidłowo a i my mamy pewność jaki kierunek wskazuje iPhone. Panowie, dziękuję za miłe słowa.

 • PiotrPiotr pisze:

  Hej Piotr,
  Dziękuję za odpowiedź, jak zawsze konkretnie i szybko.
  Czekam na kolejne podcasty o aplikacjach na „ogryzka”.
  Pozdrawiam Piotrek

 • Stanisław Gromysz pisze:

  Wysłuchałem przed chwilą podcastu o monitorze focus i tak sobie myślę jak działałaby ta aplikacja. Gdyby zachowywała się prawidłowo to „jazda byłaby nieziemska”.np. oba urządzenia w kieszeniach prawą ręką trzymamy laskę, w lewej kieszeni, lub na piersi monitor i dostęp do komunikatów jest poprzez tekst w braillu, a i sterowanie też możliwe poprzez focus. Pozwoliłoby to nie korzystanie ze słuchawek, co podczas poruszania się w przypadku osoby niewidomej jest nieco utrudnione. To może taki krótki tyflopodcaścik piotrze? Opowiedziałbyś co się wyświetla podczas przechadzki na monitorze, już bez wchodzenia w szczegóły obsługi oczywiście jeśli nie wystąpią jakieś dodatkowe problemy ze skonfigurowaniem samej aplikacji.

 • bogdan pisze:

  witaj piotrze.
  mam nadzieję że tu jeszcze zajżysz bo ja mam też pytanie choć z nieco innej beczki.
  ja jestem sobie tym facetem który pozwolił sobie na bardzo krytyczne uwagi o osx i wierz mi niechciałem się na prawdę wyzłośliwiać.
  myślę że wnioski jakie wyciągnęliśmy są jedynymi jakie wysnuć się da.
  ale ja nie o tym.
  pomyślałęm sobie że jeśli ktoś tu umie odpowiedzieć na moje pytanie to włąśniety no a może ktoś inny tu zajży i da mi odpowiedź.
  w każdym razie zawsze mi się wydawało że na wszelkiego kalibru blaszakach to się znam ale mam jeden problem.
  albo jestem tak głupi że niewiem albo czegoś zwyczajnie niewiem albo się po prostu nieda.
  ja w każdym razie niepotrafię.
  chodzi mi o obsługę takich serwisów jak youtube czy serwisy ppolskiego radia.
  nieważne jest tego dużo więc użyjmy przykładu z youtube.
  w czym rzecz.
  mianowicie myszką można bez problemu odtwarzanie zatrzymać zmienić rozdzielczość przejść do czasu itd.
  tylko to się wydaje niemożliwe przy użyciu screenreaderów.
  kurde będę bardzo zadowolony jeśli się okaże że jestem po prostu głupi i się zrobić to da.
  serdecznie pozdrawiam.

 • M-A-T pisze:

  Ale jak trzymamy tak iPhone w dłoni to istnieje ryzyko, że ktoś podejdzie i to urządzenie nam po prostu ukradnie.

 • Minoria pisze:

  Jestem od niedawna posiadaczką Iphone 4 Ale jestem bardzo zadowolona. Chociaż nie powiem, mam wiele problemów z tym urządzeniem. Przeczytałam wszystko co się tyczy obsługi i instalacji programów, ale i tak mam dylematy. ściągnełam sobie ten program seening asystans move, ale nie rozumie jak mam sobie utworzyć bazy lub trasy? Narazie mój program jest pusty i co dalej? Może by pan jakiś tyflopodcast na ten temat zrobił.

 • Baśka pisze:

  Witaj Piotrze. Mam pytanie dotyczące tras automatycznych. W swoim podcaście demonstrowałeś rejestrację trasy automatycznej i powiedziałeś, że fajne jest to, że możemy wracać po własnych śladach. Co robimy w przypadku, kiedy podczas powrotu tą samą trasą przypomnimy sobie, że chcielibyśmy iść znowu w kierunku, który rejestrowaliśmy przed chwilą? Czy program będzie dalej rejestrował tę trasę od momentu, w którym została ona zakończona? Czy coś dodatkowego musimy robić? Nie wiem czy moje pytanie jest jasne, w razie czego napiszę obszerniej. Pozdro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych