Salonik u Jacka, Odcinek nr 3: Mapy, czyli w poszukiwaniu dostępnego interfejsu

Dodany 2 października 2022
1 komentarz

Mapy to jeden z najtrudniejszych problemów w dostępności. W kolejnym odcinku przygotowywanego przez Jacka Zadrożnego podcastu Salonik u Jacka poruszane jest właśnie to zagadnienie. O różnych podejściach do tego tematu autor rozmawia z Grzegorzem Złotowiczem, który podjął już kilka prób znalezienia rozwiązania. Jest autorem aplikacji GrMapa, od której rozpoczyna się nagranie, ale audycja wybiega zdecydowanie poza tylko ten temat. Od map dotykowych, przez punkty, szachownice, aż do dźwięku binauralnego i budowania opisów.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Krzysztof K. pisze:

  Do Grzegorza Złotowicza.

  Wykonałeś Grzegorzu wspaniałą robotę, tworząc grmapę.
  Niejednokrotnie pozwalała mi na dokładne zapoznanie się z okolicami miejsc, do których się wybierałem. Albo po prostu, tylko chciałem poznać.

  Piszę w czasie przeszłym ponieważ, wiele niewidzących osób ze mną włącznie, ostatnimi czasy przechodzi na platformę od Apple.
  I w związku z tym, nie dałoby się zrobić grmapę na MacOS? Nawet gdyby należało za nią zapłacić?

  Jak np. aplikacja mp3 tag od Floriana. Która na Windows jest darmowa, a na Maka kosztuje obecnie 95 zł. Jednak warta każdej złotówki.
  Z pozdrowieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych