Salonik u Jacka, Odcinek nr 2: Detektory przeszkód, czyli jak nie wpaść na słup

Dodany 25 września 2022
2 komentarze

W kolejnym przygotowanym przez Jacka Zadrożnego wydaniu Saloniku u Jacka pojawia się Rafał Charłampowicz opowiada o detektorach przeszkód dla osób niewidomych. Jest jedynym znanym autorowi audycji użytkownikiem tego rodzaju urządzeń, a jednocześnie wie o nich prawie wszystko. Nie wie tylko, dlaczego są wciąż tak mało popularne. A są takie na podczerwień, ultradźwięki, laserowe. Można nosić je w ręku, na palcu, na białej lasce, na szyi jako wisiorek. Pozwalają uniknąć twardych przeszkód, znaleźć wolne miejsce w autobusie, odnaleźć wejście do budynku.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Sławek Piec pisze:

    Wykrywacze przeszkód? Drogie, nieprzemyślane, nikomu niepotrzebne gadżety. Jacek mógłby trzymać mikrofon przy ustach bo w tym pomieszczeniu brzmi jakby nadawał z toalety i źle się tego słucha.

  • Zuzanna pisze:

    Taki detektor to może być świetne rozwiązanie ale chyba ociemniałego na rencie inwalidzkiej nie stać na nie.Mam bardzo ograniczone pole widzenia.ciagle wpadam na drzwi spadam że schodów wpadam na różne przedmioty które nie znajdują się na linii mojego widzenia . Jeżeli wezmę laskę to już będzie mój koniec. Nie chcę chwalić się że źle widzę wstydzę się i wtedy już po mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych