RTV Odcinek nr 216

Dodany 8 czerwca 2024
4 komentarze

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka magazynu RTV, przygotowywanego wspólnie z internetowym radiem DHT. O aktualnościach dotyczących radia i telewizji opowiadają Milena Wiśniewska i Michał Dziwisz. Jak zawsze po audycję z warstwą muzyczną odsyłamy do archiwum Radia DHT.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: RTV Odcinek nr 216

Ten podcast był pobierany 515 razy

Komentarze

 • Milena Wiśniewska pisze:

  Znaczniki czasu:
  Intro 00:00:00
  Plany stacji telewizyjnych i radiowych na wieczory po wyborach do Parlamentu Europejskiego 00:03:23
  Telewizyjne i radiowe relacje z Euro 2024 00:18:51
  „Przed ekranem” – nowy magazyn na antenach TVP 00:29:40
  „Wodecki festiwal – przeboje tamtych lat” – koncert w TVP2, słowo o festiwalu w Opolu 00:35:27
  „Teraz kobiety” – nowość w TVP Info 00:46:33
  Prezenterka znana z TVP w nowym miejscu 00:50:55
  Kanał Red Carpet TV z własnym przeglądem informacji 00:53:20
  Kabaret TV z szerszym zasięgiem 00:59:26
  Finałowy sezon serialu „Skazana” w serwisie Max, kilka słów o debiutującej platformie 01:01:56
  „Wojny domowe” – kolejny serial dokumentalny TOK FM, nowy gospodarz sobotnich poranków w stacji 01:11:02
  Nowy nadajnik Radia Kaszebe 01:14:18
  Radio Rekord w kolejnym mieście 01:15:19

 • Miki pisze:

  Zainstalowałem właśnie Maxa na swoim Apple TV. Pobawiłem się dosłownie chwilę, bo byłem ciekaw czy jest ona dostępna. Jak najbardziej jest dostępna. Zapewne jakieś błędy będą, gdy zacznę jej normalnie używać. Kontrolki odtwarzacza są dostępne i da się zmienić ścieżkę dźwiękową oraz napisy. Audiodeskrypcja jest ale w języku, w którym wyprodukowany został film. Napisy są czytane przez Voiceovera co nie jest częste w serwisach streamingowych. Drugim serwisem, w którym Voiceover czyta napisy jest ViaPlay. Zatem początek Maxa jest obiecujący. Jeśli ktoś był subskrybentem HBO Max nie musi się ponownie logować – wystarczy zainstalować apkę a dane logowania zostaną zmigrowane automatycznie i zostaniemy zalogowani.

  • Mateusz pisze:

   Z kolei na iPhone, VO nie odczytuje nazw profili. Trzeba sobie zrzut ekranu zrobić, albo rozpoznawaniem ogarnąć który jest który.

 • Miki pisze:

  Zainstalowałem też Maxa na Samsung Smart Tv. Aplikacja jest dostępna nie gorzej niż HBO MAX. Logowanie jest kodem QR lub loginem i hasłem wpisywanymi z klawiatury. Tu nie ma migracji danych logowania, jeśli był HBO MAX. Pewną uciążliwością przy logowaniu jest to, że przewodnik głosowy nie odczytuje znaku po jego wpisaniu. jest tylko sygnał dźwiękowy informujący, że znak został wpisany. Nie ma możliwości odczytania co zostało wpisane, jeśli się pomylimy. Musimy więc pamiętać co dokładnie zostało wpisane. Takie błędy należałoby poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych