Robot Gotujący Tefal I-Companion XL

Dodany 25 września 2024
15 komentarzy

Wacław Rosa demonstruje możliwości tego urządzenia, ułatwiającego przygotowywanie różnych potraw.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Miki pisze:

    Uściślijmy jedną rzecz: robot gotujący nie jest technologią asystującą tylko urządzeniem mainstreamowym teoretycznie dla każdego. Prezentowanego robota osoba niewidoma w jakimś zakresie może samodzielnie używać, bo są fizyczne przyciski i dostępna aplikacja. Tylko co gdy nie będzie internetu albo po aktualizacji dostępność aplikacji się pogorszy a my musimy ugotować obiad? Obecnie chyba wszystkie roboty mają panele dotykowe a z dostępnością aplikacji bywa różnie. Zresztą wszystkiego smartfonem zrobić się nie da, bo chcociarzby trzba urządzenie włączyć a to można zrobić jedynie na panelu. Nie znam urządzenia agd, które osoba niewidoma mogłaby samodzielnie obsłużyć w każdej sytuacji. Zatem jak chcecie dostać świadczenie wspierające to radzę tak nie szaleć z samodzielnością.

    • Wacław Rosa pisze:

      Uściślijmy, robot jest urządzeniem zaprojektowanym zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego, który jest w pełni obsługiwalny, nawet w przypadku zmian w aplikacji robota urządzenie i tak można obsługiwać, co w istocie sprawia, że spełnia on funkcję technologii wspierającej, ponieważ wspiera nas w przygotowaniu posiłku. Jeśli definicję rozumieli byśmy w węższym zakresie okazałoby się, że technologią wspierającą są tylko urządzenia kupowane w tyflosklepach.

  • Miki pisze:

    Ten model akurat tak ale, że jest to model nie najnowszy to za chwilę go w sprzedaży nie będzie. To co aktualnie znajduje się w sprzedaży jeśli chodzi ogólnie o roboty gotujące to urządzenia wyposażone w panel dotykowy. Urządzenie zaprojektowane zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania powinno dać się obsłużyć przez osobę niewidomą dokładnie tak samo jak robi to osoba widząca. Dedykowana aplikacja nie czyni urządzenia zaprojektowanym uniwersalnie, bo dla osoby widzącej aplikacja jest dodatkiem a dla osoby niewidomej czymś niezbędnym. Osoba widząca obsłuży urządzenie bez smartfona i internetu a osoba niewidoma nie. Sprzęt możnaby uznać za zaprojektowany uniwersalnie, gdyby informacje wyświetlane na panelu były sygnalizowane dźwiękowo lub oznajmiane głosowo.

  • Michał Molek pisze:

    Aplikacja brzmi bardzo zachęcająco. Czy ta aplikacja jest przydatna, jako dostępna baza przepisów bez konieczności posiadania urządzenia? Czy jednak dostęp do przepisów jest możliwy tylko dla posiadaczy kompatybilnego sprzętu? Ponadto bardzo proszę o udostępnienie linku do aplikacji, aby pobrać właściwą. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • Miki pisze:

      Myślę, że aby korzystać z aplikacji trzeba posiadać wspomniane urządzenie. Tak jak inne urządzenia robot musi być połączony z internetem przez Wi-fi i sparowany z aplikacją. Jednym słowem trzeba utworzyć konto, zalogować aplikację i sparować z nią urządzenie – dopiero wtedy będą dostępne przepisy. Tak działają urządzenia smart i nie sądzę, by tu było inaczej.

      • Michał Molek pisze:

        Dzięki za feedback. Niestety nic to nie wnosi, bo tyle sam mogę domyślać się. Niezależnie, dla ustalenia uwagi, o której aplikacji mowa, będzie miło dostać link, to i samo wyjaśni się, bo sprawdzę.

  • Julita pisze:

    O jaką dokładnie serię chodzi? Model, który dostępny jest na stronie internetowej producenta, ma pojemność 3 l, więc to raczej nie ten…

  • Michał Molek pisze:

    Jako ciekawostkę mogę napisać, że przed laty, zamawiając akcesoria Tefal, dostałem przesyłkę z Francji z akcesoriami, które były nie osiągalne przez lokalne sklepy. Zatem, gdy brak czegoś w polskich magazynach, to w przypadku Tefal nie wszystko stracone. Aczkolwiek tego produktu z podcastu nie próbowałem szukać.

  • Łowca Androidów pisze:

    Witam.
    Czy można prosić o link do tego właśnie modelu?
    Szukałem na stronie Tefala, ale wszystkie jakie znalazłem XL mają misę 3 litry, a ten ma 4,5 litra.

  • Wacław Rosa pisze:

    Otóż urządzenia nie trzeba posiadać by korzystać z przepisów, nie trzeba też płacić za dostęp do przepisów jak to jest u konkurencji, wystarczy założyć darmowe konto i możemy sobie czytać wzmiankowane przepisy. Dodatkowo urządzenie łączy się z aplikacją za pomocą bluetooth, a nie wifi.
    Link do aplikacji
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.groupeseb.tefal.food&hl=pl&pli=1

    https://apps.apple.com/pl/app/my-tefal-gotowanie-razem/id1611372513?l=pl

    Link do urządzenia.
    https://www.tefal.pl/p/robot-gotujacy-tefal-i-companion-xl-fe90b137/8010000784

    Jest błąd na stronie dotyczący pojemności misy.

  • Łowca Androidów pisze:

    Dziękuję za link.

  • Łowca Androidów pisze:

    Chciałbym się odnieść do tego podcastu.
    W pierwszej kolejności dziękuję za podcast, bo jestem na kupnie tego typu urządzenia.
    Niestety rozczarował mnie ten podcast, bo tytuł to:
    Robot Gotujący Tefal I-Companion XL
    i miał to być podcast o tym właśnie urządzeniu, a wyszedł ponad godzinny podcast kulinarny z przepisem na Chleb Babci Krysi, w którym to mieliśmy lokowaną reklamę kuchenki Gorenje, robota sprzątającego oraz eleementy higieny, a o samym urządzeniu może było 10 minut.
    Owszem, sposób działania na przykładzie w tym przypadku chleba, jak najbardziej, ale uważam, że najpierw powinno być opisane urządzenie, sposób działania, układ klawiszy, każdego z osobna, jakie mają funkcje, jak tygląda obsługa z aplikacją, a dopiero potem działanie w praktyce.
    Co do samego przepisu również się przyczepię, bo uważam elementy ważenia, mycia rąk, wyrzucania opakowań do śmieci, umieszczania używanych naczyń w zmywarce, odczytywania opakowań z użyciem By Me Eyes czy chowania cukierniczki do szafki oraz samego sprzątania, można było pominąć, podcast skróciłby się do trzydziestu minut.
    Można było wcześniej rpzygotować składniki i wspomnieć, że na potrzeby przepisu zostały wcześniej przygotowane.
    To samo kuchenka czy właśnie sama aplikacja, nie każdy posiada Gorenje i nie każdy to odczytywania używa Be My Eyes, bo ja wolę zdecydowanie Look Out, szybszy i pewniejszy, bo Be My Eyes lubi wymyślić jeśli błednie odczyta opakowanie.

    No i na sam koniec zostawiłem sobie moment umieszczania ciasta w naczyniu żaroodpornym.
    Stosując papier do pieczenia nie smarujemy już naczynia w którym pieczemy, właśnie po to jest papier do pieczenia, który sam w sobie jest już natłuszczony, albo tłuszcz, albo papier, po co tłuszcz pod papierem?

    • Pawel pisze:

      Panie Rosa, wielkie dzieki za podcast i chec podzielenia sie swoim doswiadczeniem z innymi niewidomymi.
      A od Lowcy oczekuje tego samego na profesjonalnym poziomie, bo jakos nie kojarze zadnego podcast-u na te chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych