Reaper i Osara (Część 2)

Dodany 20 marca 2017
11 komentarzy

Tomasz Bilecki prezentuje kolejny materiał na temat programu Reaper w duecie z dodatkiem Osara.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Reaper i Osara (Część 2)

Ten podcast był pobierany 7608 razy

Komentarze

  • adelcia pisze:

    ooo ale fajnie, milo wydziec kontinuowanie. Co prawda nadal sobie nie wyobrazam obrobke v tym programie, ale jestem do tego coraz blizej.

  • Barbara pisze:

    Fajnie , fajnie , ale mam wrażenie , że jest mi dalej niż bliżej .

    • adelcia pisze:

      czesc, tes tak myslalam po wysluchaniu podcastu, ale jednak nie. dzis obrobilam 4 godzinne nagranie i dasie. talko jednej rzeczy niewiem. co w wypadku ze napoczatku itemu wstawie s a potem sie zdeciduje ze jednak go tam miec niechcialam w cale, albo ze to chce wstawic na inne miejsce? Tmek czy mogl bys mi odpowiedziec?

      • adelcia pisze:

        😀 to mile odpowiadac sobie samej:D a wiec jezeli cos chce kasowac zaraz odpoczatku, np przed slowem witam jest 5 sekundowa cisza, to ustawiam sie tus przed witam i wciskam tylko raz s. w innych wypadkach 2. jeszcz eniewiem jak skasowac cos np jak na koncu nagrania mamy np do zobaczenia, a za tym 3 sek cisza. i my chcemy ustawic od skonczenia tego zobaczenia az totalnie dokonca zeby te 3 sek wyleciali s pliku. Tego jeszcze niewiem.

  • Tomecki pisze:

    skrótem „s” dzielimy nagranie na dwie części przed i po podziale. Te części można dzielić w kolejnym miejscu i z dowolną z nich można zrobić jakąkolwiek operacje jak np. wycinanie, kopiowanie, usuwanie, zmiana parametrów jak np. głośność, balans a nawet dodanie efektów.
    Jeśli chcemy usunąć od pewnego momentu do końca wystarczy zrobić przecięcie w miejscu, od którego chcemy usunąć resztę nagrania, zaznaczyć ten drugi fragment i usunąć klawiszem delete.
    Część nagrania w środku możemy się pozbyć wciskając „s” na początku i na końcu fragmentu, który chcemy wyrzucić z projektu, zaznaczyć fragment pomiędzy tymi przecięciami i usunąć również klawiszem „delete”.

  • Pitef pisze:

    Ja z kolei jak muszę coś usunąć z samego początku, dajmy na to ciszę przed pierwszym dźwiękiem, to robię sobie tak, że ustawiam się dokładnie przed tym pierwszym dźwiękiem za pomocą pageup, i pagedown, albo strzałkami dokonuję ostatnich tego korekt, i wciskam skrót Shift/ lewy alt/Prawy nawias kwadratowy, a następnie Delete, i ciszy nie ma. Tak jest w Reakcesie, a nie wiem jak z osarą, ale chyba się do niej przekonam 🙂 Pozdrawiam

  • Witam. A ja mam zgoła inne pytanie. Na przykład. Mam nagranie na którym jest narrator opowiadający baśń i puźniej odzywa się król w zamku. Jak zaznaczyć to tak żeby tylko na królu było echo a na narratorze nie? Dziękuję za odpowiedź.

  • Boczek pisze:

    Cześć. Fajnie mi się słuchało o piątce. Nie mogę się doczekać następnych części, czy coś w nowszej osarze zmienili. Fajnieby było wspomnieć coś o crossfadach i czy przyokazji podałbyś, że tak powiem lifehacków, na wykożystanie zwykłej klawiatury jako sterującą i ewentualnie jaki wirtualny syntezator do tego wybrać?

  • Boczek pisze:

    Sory, że tak śmiecę. Z tą klawiaturą jeżeli nie będzie pasować do kolejnej części to w komentarzu za wskazówkę będę ci wdzięczny.

  • Darek Mikułowski pisze:

    Mam Reaper w wersji 6.15 i osara w wersji 2020.1pre. Nie działa w nim skrót alt p do przełączania trybu ripple. zamiast tego otwierają się preferencje ścieżki. Dopiero gdzieś w dokumentacji doczytałem że skrót ctrl shift p ogłasza status ustawionego ripple natomiast alt shift p go zmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych