Praktyczne Zastosowania Sztucznej Inteligencji

Dodany 18 czerwca 2025
2 komentarze

Michał Kasperczak, Piotr Machacz, Maciej Walczak i Kamil Żak rozmawiają o praktycznych zastosowaniach narzędzi opartych na dużych modelach językowych, takich jak ChatGPT oraz Google Gemini. W audycji omawiają konkretne przykłady wykorzystania tych technologii oraz potencjalne korzyści, jakie mogą one przynieść użytkownikom z dysfunkcją wzroku.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • cinkciarzpl pisze:

    Bardzo fajnie, że zrobiliście taką audycję dla szerszej publiki, bo wiedza jest oczywiście w necie, ale bardzo rozproszona. A żeby nie było, że przychodzę z pustymi rękami, to powiem, że można go jeszcze podpuszczać inaczej, nie mówiliście chyba o tym albo zasnąłem w trakcie. 😀 . Macie, dajmy na to, jakiś wynik jego pracy. Wtedy piszecie modelowi, że ma sobie wyobrazić, że jest inną osobą. Dalej powiedzmy, ekspertem od światowej jakości tłumaczeń z angielskiego na Polski, ale poprzednią pracę zrobiła konkurencja i on ma ją ocenić i poprawić. Gwarantuję wam, że zadzieją się ciekawe rzeczy. Ps. Promptowanie jest mega ważne. Standardowo, gdy każesz mu po prostu przetłumaczyć długi tekst, to będzie ucinał, pomijał, przerabiał tylko to co on uzna za ważne a my chcemy przecież całe. Ale jeśli stworzymy takimi czy innymi metodami faktycznie rozbudowaną instrukcję, jak on ma to zrobić, to faktycznie nie pomija, nawet przy tekstach na 30000 znaków, tłumaczy nawet na prawdę nie istotne rzeczy jak opisy grafik w artykułach. Ja kolekcjonuję co ciekawsze prompty. Czasem zrobi je chat, czasem napiszę ja a czasem znajdę np gdzieś w necie, głównie na Tiktoku. Tam to już ludzie dopiero cuda wymyślają.

    • Maciek pisze:

      Dzięki śliczne za komentarz.

      W sumie kiedy o tym mówiłem, podszedłem do tego w inny sposób, mianowicie na zasadzie rywalizacji kilku różnych modeli typu Gemini vs GPT, natomiast ta koncepcja z inną osobą ale w tym samym modelu, również wydaje się być ciekawa.

      Jeśli chodzi o rozbijanie jednego większego zadania na etapy, na zlecanie mu kawałek po kawałku to tak, mówiliśmy o tym i to jest mega ważne, aby dane zadanie zostało wykonane niemal, albo i właśnie w 100%.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

TyfloPodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak i przedstawiają metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych