Podstawy Telewizji Cyfrowej

Dodany 31 maja 2016
7 komentarzy

Michał Dziwisz i Patryk Faliszewski omawiają podstawowe zagadnienia dotyczące odbioru telewizji cyfrowej, oraz przedstawiają wstępną konfigurację programu DVB viewer.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Podstawy Telewizji Cyfrowej

Ten podcast był pobierany 4683 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  moje ulubione działy niegdysiejszej telegazety to łączka tele zajączka i tele pecet.

 • Patryk Faliszewski pisze:

  Na powyższe ani na wymienione w audycji się niestety nie załapałem z racji dostępu do osoby widzącej, plus dużo mniejszej wiedzy w owym czasie. Pozostaję wierny telegazecie TVP i stronie zdaje się 336, na której teraz jest chyba autogiełda, kiedyś zaś program radiowy zdaje się dla PR 1. okoliczne strony prezentowały program dla pozostałych stacji PR.

 • m-a-t pisze:

  Witam, audycja ciekawa, a zwłaszcza ta aplikacja bo część teoretyczną musiałem przesuwać 😉
  Ja do odbioru dvb-t używam aplikacji vlc, ponieważ dla mnie jest ona wystarczająca i robi to, co ma robić. Co do dvb-c ja bardzo polecam usługi upc, ponieważ dekoder można obsługiwać za pomocą aplikacji na iPhone, między innymi możemy przełączać programy, zamawiać filmy i wyświetlać na tv, a nawet zaplanować nagrania w dekoderze za pomocą tej aplikacji. Wersja na android także jest ale ja nie miałem możliwości z niej skorzystać.

 • Gadzio pisze:

  Witam! A kiedy pojawią się kolejne podcasty o Dvbviewer? Pozdrawiam!

 • Patryk Faliszewski pisze:

  Już niebawem – kwestia najwyżej myślę miesiąca. Pojawiają się oczywiście jako audycje na żywo w częstszych odstępach, jednak kolejka publikacji podcastów musi zostać zachowana.
  Pozdrawiam serdecznie, i życzę dobrego, dostępnego odbioru 🙂

 • Jarek pisze:

  Czy jest możliwość odczytu napisów nadawanych wraz z programem przy pomocy jaws i dvbviewer?

 • Patryk Faliszewski pisze:

  Niestety, nie udało mi się tego dokonać.
  tymbardziej, że chyba koliduje z tym tryb dla czytnika ekranu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych