Penfriend

Dodany 19 listopada 2009
3 komentarze

Penfriend, to stosunkowo tani audioetykietownik i odtwarzacz MP3 w jednym. Michał Dziwisz opisuje to urządzenie, skupiając się przede wszystkim na jego pierwszej, podstawowej funkcjonalności.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Penfriend

Ten podcast był pobierany 3871 razy

Komentarze

 • Rabbeat pisze:

  Świetna sprawa takie urządzenie i w sumie jest to przecież bardzo proste w działaniu, że aż dziwne, że jest tak niedostępne. Przecież takie pomoce jak ta to powinna być podstawa i pierwsza rzecz dla osób tracących wzrok, żeby sobie wszystko pooznaczać, a przecież nie każdy zna braile’a. Taki etykietownik to powinni na początek w każdym kole PZN rozdawać jak przyjdzie nowa osoba, ale cóż może kiedys sie tego doczekamy.

 • midzi pisze:

  Problem ze sprzętem elektronicznym dla osób niewidomych jest podstawowy:
  Stosunkowo mała grupa docelowa, a zatem i koszty produkcji jednostkowej wzrastają. Inna rzecz, że taki etykietownik bazuje na dość prostym pomyśle, po prostu na każdej takiej etykiecie jest odpowiedni symbol. Symbol taki to odpowiednia nazwa pliku zapisana w pamięci Penfrienda. Element optyczny dopasowuje po prostu te 2 elementy układanki i sprzęt spełnia swoją rolę.

 • Rabbeat pisze:

  No właśnie – nie jest to jakieś super zaawansowane urządzenie, a niezwykle przydatne. Sam będę myślał o sprowadzeniu go sobie, bo mam coraz większe problemy z odróżnianiem właśnie na przykład płyt z okładkami w podobnej kolorystyce. Szkoda tylko, ze nie można sobie tego normalnie kupić w Polsce tylko trzeba kombinować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych