Nowości w iOS 13

Dodany 1 października 2019
10 komentarzy

Michał Dziwisz, Patryk Faliszewski, Kamil Łukaszewicz i Piotr Malicki rozmawiają o nowościach w mobilnym systemie Apple.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w iOS 13

Ten podcast był pobierany 5240 razy

Komentarze

 • Marek pisze:

  Napiszcie prosze czy działa wan pisno ręczne. U mnie na Iphone SE nie działa. Cokolwiek wpisuje dostaje komunikat nie rozpoznano.

  • Aga pisze:

   Ja mam dokładnie tak samo. Nie działa mi pismo ręczne, a do tego nie działa mi YouTube i focus mi strasznie szaleje w niektórych menu albo aplikacjach, a oprócz tego voice over zjada mi S na początku wyrazów

 • ola pisze:

  niestety u mnie na iphone se w ios 13.2 nie działają widżety w aplikacji skróty. Pojawia się tylko ikonka „skróty”, ale konkretnego skrótu już brak. Też tak macie?

 • Tomek pisze:

  Witajcie. Ja w ogóle nie umiem pokapować tych skrutów. Z czym to się je i ogólnie. Hociaż swoją drogą kto by się spodziewał że w nowym iosie pojawi się apka skruty. Jeszcze nie tak dawno na tyflopodcastcie była audycja o apce skruty którą można było z appstore pobrać, a tu już jest jako apka systemowa. Wracając do zastosowania skrutów. To one jakoś pomagają w codziennych czynnościach? Nie wiem. Nie bawiłem się tym. Niby otworzyłem skruty, niby dodałem skrut, ale żeby on mi w czymś pomógł? Nie bardzo. Pozdrawiam.

  • Miki pisze:

   Skróty mają na celu automatyzację różnych działań na IPhone. Zamiast wykonywać kilka czynności jedna po drugiej możesz sobie to zautomatyzować przy pomocy skrótu. Jest galeria gotowych skrótów – trzeba tylko wpisać odpowiednie parametry dla okoliczności, w jakich ma być wykonany lub dla użytkowników zaawansowanych znających język programowania jest możliwość tworzenia własnych skrótów. Oczywiście przydatność ich zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika – dla jednego będą one zbyteczne zaś dla innego przydatne i pomocne. Zależy do czego ktoś wykorzystuje smartfona i jak zaawansowanym użytkownikiem jest.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  po aktualizacji do najnowszej wersji,po wybudzeniu ipfhone poprzez podniesienie nie zawsze wypowiadana jest godzina.Mam model Se

 • uzytkownik iPhone 7 pisze:

  Na temat iOS 13 i jego kolejnych wersji mam swoje, dość negatywne zdanie, choć pewnie za jakiś czas różne rzeczy poprawią. Irytują mnie dwie rzeczy: 1. gdy mam ustawiony głos (Zosia rozszerzony) przycisk „Usuń” jest źle wymawiany, przypomina to chrząknięcie (prędkość mowy 85%). Druga sprawa: na ekranie z widgetami mam ikonkę ulubionych kontaktów. Wcześniej na zablokowanym ekranie mogłem wybierać nuulubione kontakty. Teraz są one widoczne dopiero przy odblokowanym ekranie. W opcjach mam włączone ulubione kontakty na ekranie blokady.

 • borys pisze:

  Potwierdzam że jest problem z widżetami na zablokowanym i odblokowanym ekranie, no cóż czekamy na poprawki. Duży plus za pojawienie się paska do przewijania. Posiadam iphone SE

 • borys pisze:

  Kolejna aktualizacja 13.3 a widżety na zablokowanym ekranie nadal nie działają, chyba że są ale nie wypowiadane. Mogliby to w końcu poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych