Nowości w Elten

Dodany 23 lutego 2017
8 komentarzy

O tym, co nowego w programie, który z założeniem ma stać się kontynuatorem środowiska Klango opowiada jego twórca, Dawid Pieper.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Elten

Ten podcast był pobierany 4410 razy

Komentarze

 • pompa pisze:

  Wszystko fajnie, ten tego… ALe czy pod win 7 32 nadal nie daje się toto uruchomić? Ja wiem że dziś mamy 10 jednakże…

  • Dawid Pieper pisze:

   Witam.
   HMM, doświadczenie pokazuje, że jeśli byłą zainstalowana kiedyś stara wersja Eltena należy usunąć folder elten z %appdata% , czyli danych aplikacji, a także z program files. Wtedy instalacja powinna się udać.
   Jeśli nadal występuje problem, proszę kontakt na Skypie, mój skype:
   dawid.pieper

   Pozdrawiam,
   Dawid Pieper

 • Marcin Łaska pisze:

  Jako użytkownik Linuxa, czekam z niecierpliwością na rejestrację przez stronę WWW 😉

 • pompa pisze:

  Dawid, czy możesz podać kontakt mailowy? Nie używam skype a elten nigdy nie był instalowany. Sama instalacja kończy się sukcesem jednak program nie uruchamia się. Chwilę działa (widzę go na liście procesów) po czym ginie. Jakieś ewentualne logi mogę wysłać tylko gdzie ich szukać względnie jak je wygenerować?

 • Dash pisze:

  Witajcie! Elten pod win 7 chodzi bez problemu, nie wiem czemu ma nie działać.

 • Terier pisze:

  po pobraniu i za instalowaniu ELTENA pojawia się komunikat o aktualizacji do nowszej wersji. po kliknięciu OK pojawia się informacja, że trwa pobieranie. jednak po pobraniu najnowszej wersji, gdy uruchomi się ELTEN po wypełnieniu prawidłowo pul rejestracji pojawia się komunikat błąd połączenia z serwerem i ELTEN 1.3994.

 • Dariusz Marchewka. pisze:

  moje obcowanie z eltenem trwało aż nie cały weekend.

  raczej nie powinienem się już na eltenie pojawić, ponieważ klimat tego komunikatora mi nie odpowiada.
  Może gdy bym miał 12 lat?

  Generalnie dobrze, że Dawid zrobił coś staronowego czyli klango w nowym stylu, jednak obawiam się, że z klango nie tylko interfejs został.
  Pełno tam dzieci, odniosłem też wrażenie, że i pełno dużych dzieci którym dzieciństwo jeszcze nie minęło.
  Oczywiście w tej kwestji pomysłodawca nie wiele ma do powiedzenia, wszak i dzieci głos mają, gdzieś powinny lokować swoje spojrzenie na świat.
  Moim subiektywnym zdaniem nie ma jednak sensu mieć nadzieje, na rozległy portal społecznościowy osób niewidomych, skoro moderatorami są tam dzieciaki, a jak wiemy dzieci humor oraz poczucie humoru mogą mieć różny od dorosłych.
  Mam tylko jedną prośbę do dawida.

  Dawidzie, jeśli zainstaluje się na eltenie 50 procent urzytkowników powyżej 18 lat, proszę daj gdzieś na forach znać, wtedy chętnie powróce, gdyż przed szkole zakończyłem a dokładnie klasę wstępną w moim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych