Niewidomi w USA

Dodany 21 marca 2015
2 komentarze

O życiu niewidomych w Stanach Zjednoczonych w rozmowie z Alicją Witek opowiada Marta Hanyskiewicz.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • MMar pisze:

  … ale za to u was biją Murzynów.., taki żarcik

 • danuaria pisze:

  Matko jedyna!
  Skąd wytrzasnęliście tę kobietę!
  Pochodzi z małej miejscowości?
  Niestety, to było słychać.
  Po polsku mówić nie umie. Przykład – „chodzenie z białom laskom”. Typowa polonuska, szpanująca amerykańskim akcentem, krzykliwa, zachowuje się, jak większość Polaków, którzy za komuny wyemigrowali do USA i Australii i po roku udają, że zapomnieli ojczystego języka. Straszne!
  A jej cukierkowa wizja sytuacji niewidomych w USA mocno niewiarygodna. W końcu też kiedyś tam byłam. W pewne rzeczy jestem w stanie uwierzyć, w większość jednak nie. Mam wrażenie, że to była historia opowiadana jedynie na podstawie życzeń tej pani. Znana mi do tej pory wizja amerykańskiego niewidomego kłóci mi się z tym, co z ust tej pani usłyszałam.
  W audycji nie padło nic, kompletnie nic negatywnego na temat sytuacji niewidomych w Stanach. Mam wrażenie, że nawet Alicja, prowadząca tę audycję nie wierzyła w to, co słyszy. Czułam ogromny dystans pomiędzy rozmawiającymi, co w innych audycjach z tej serii się nie zdarza.
  Jednak życzę pani Marcie wszystkiego najlepszego i spełnienia tych marzeń, które tak wypowiadała na antenie, jak by to była rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych