Nadajnik I Odbiornik Bluetooth Mozos B2

Dodany 4 lutego 2024
2 komentarze

Jeśli nasz sprzęt audio nie posiada modułu Bluetooth a chcemy połączyć się z nim bezprzewodowo, możemy skorzystać z urządzenia, które w niniejszej audycji prezentuje Kamil Kaczyński.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Julia pisze:

    Witam.
    Ja mam małe pytanie techniczne, bo chyba nie do końca zrozumiałam, a wolałabym się jednak upewnić, a na pewno zrozumieć bardziej.
    W jaki sposób, kiedy urządzenie jest w trybie TX i na etapie pierwszym, parowania, słuchawki/głośniki bezprzewodowe wiedzą, że właśnie z tym urządzeniem mają się połączyć?
    Bo klasycznie jest tak, że – wiadomo – włącza się dla przykładu bezprzewodowe słuchawki, one przechodzą w tryb parowania, na liście urządzeń bluetooth w telefonie je znajdujemy i wiemy, że to są one, bo się łączą.
    Jak to się odbywa w drugą stronę?
    Dla przykładu: mam już nadajnik w trybie TX uruchomiony, po Aux mam podpiętą starą poczciwą Sansę i chcę, żeby mi ona zagrała przez bezprzewodowe słuchawki, więc włączam je i… co dalej?
    Ja przepraszam, ale tego etapu jakoś nie złapałam. Tryb RX bez problemu, tu troszkę gorzej.
    Więc jakbym mogła prosić o wytłumaczenie, to będę wdzięczna.
    Pozdrawiam i dziękuję za polecenie. Od kilku miesięcy szukam czegoś takiego.

    • Wojtek pisze:

      Mnie też to zaintrygowało. Nauczyłem się, jak z tego korzystać. Wystarczy wprowadzić urządzenie bluetooth w tryb parowania. Następnie trzeba w trybie TX wcisnąć dwa razy przycisk do parowania. I on wtedy sparuje się z tym urządzeniem. Założenie producenta jest chyba takie, że nie ma w okolicy pięciu urządzeń czekających na parę. Jest też negatywna strona takiego założenia. Nie da się tego sparować z komputerem. Mnie właśnie takie zastosowanie interesowało, ale niestety nic z tego. Toteż musiałem połączyć z jeszcze jednym „gwizdkiem” tego typu i dopiero przez jacka z komputerem się połączyć. No takie nietypowe zastosowanie miałem, stąd tyle kręcenia. Jeśli jednak ktoś wie, jak połączyć to bezpośrednio z komputerem, to docenię poradę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych