MP3Gain

Dodany 30 marca 2015
4 komentarze

Robert Łabędzki opisuje ten darmowy program, pozwalający na wyrównanie głośności plików MP3.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Sylwek O. pisze:

  Program rzeczywiście jest stary. Serwis dobreprogramy.pl podaje, że aktualizacja pochodzi z 24 października 2005 roku. Sam korzystałem z niego już baaaaardzo dawno.
  Zalecam ostrożność w korzystaniu z tego programu. Kiedyś niestety zepsułem sobie wiele nagrań mimo, że nie zaznaczałem opcji obcinania. W mp-trójkach pojawiły się trzaski, a niektóre uderzenia perkusji brzmiały jakby ktoś uderzał w dziurawy bęben.
  Faktem jest, że nie wszystkie nagrania się zepsuły. Być może po podniesieniu głośności uwydatniły się tylko usterki w kiepsko zrobionych mp-trójkach. W końcu pochodziły one z różnych źródeł.
  Ponieważ program dokonuje zmian na danych plikach, nie tworząc żadnej kopii, sugerowałbym zrobić kopię plików, przed ich obróbką. Przy dużej ilości plików, trochę nam to zajmie czasu i miejsca na dysku, ale przynajmniej oszczędzimy sobie później rozczarowań.
  Program nawet w starej wersji 1.2.5 działa również na 64-bitowym Windows 8.1.
  Na pewno jest on godny polecenia, szczególnie, jeśli tworzymy jakieś własne kompilacje na płytach CD czy DVD lub pendrive’ach. Wtedy wskazane jest, by wszystkie utwory miały podobną głośność.

  • Patryk Faliszewski pisze:

   Zdaje się, że program w nagłówku wpisuje domyślnie również wartość wzmocnienia mp3 Undo, pozwalającą cofnąć zmiany dokonane w pliku. Polegają one na określeniu wartości głośności, z jaką należy odtworzyć każdą ramkę mp3 (gain) lub określenie tzw. wzmocnienia replaygain w nagłówku pliku mp3 dla całego pliku.

   • Sylwek O. pisze:

    Opisywane przeze mnie uszkodzenie plików mp3 miało miejsce kilka lat temu. Miałem na szczęście kopię plików. Wolałbym nie eksperymentować, czy te trzaski zostałyby usunięte po cofnięciu wzmocnienia. Szczerze polecam działanie na kopii plików.

 • przystojny pisze:

  a jak to się ma do filmów ktoś wie? czy też występują takie problemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych