Monitory Focus Piątej Generacji

Dodany 15 listopada 2018
10 komentarzy

O najnowszych linijkach brajlowskich Focus wyposażonych m.in. w funkcję prostego notatnika opowiada Piotr Machacz.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał Zabłocki pisze:

  Czy ma pan coś wspólnego z pg13?

 • mojsior pisze:

  Nie jestem piotrem ale odpowiadam, tak Piotr Machacz jest jednym z prowadzących bardzo fajne i zabawne prezentacje gier pod nazwą pg13lp .
  Adres to
  pg13lp.com

 • Janusz Rutkiewicz pisze:

  Pokazywana była funkcja eksportu tekstu do iphone i widzę błąd w tej prezentacji. Mam monitor 40-znakowy, utworzyłem tekst trudny by zobaczyć polskie diakrytyki i przeszło doskonale. Nie możemy w demonstracji patrzeć na to co wypowiada syntezator voiceover w trakcie eksportu, a po przesłaniu pliku użyć polecenia czytania tekstu i w moim teście wyszło doskonale, litery polskie czytane poprawnie itp.

 • Janusz Rutkiewicz pisze:

  Ciekawe dlaczego monitor brajlowski nazywacie linijką? Czy linijka brajlowska nie służy przypadkiem do mierzenia powierzchni posiadając oznaczenia w brajlu? Jeśli powiększalnik Ma możliwość wyświetlenia jednej linii tekstu to także będzie linijką? Przecież urządzenie brajlowskie podłączane do komputera i wyświetlające w alfabecie brajlowskim to co na monitorze widzi osoba widząca trudno nazywać linijką bo to zupełnie inne urządzenie niż to, o czym tu pisze wystawiający ten tekst.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Linijki brajlowskie to potoczne określenie monitorów brajlowskich. Określenie to funkcjonuje powszechnie, z opisem na stronie Twojego pracodawcy włącznie, więc nie rozumiem zdziwienia:
   http://sklep.altix.pl/pl/monitory-i-notatniki-brajlowskie
   Cytat:
   Monitory brajlowskie z wyglądu przypominają grubą linijkę położoną obok klawiatury komputerowej. Stąd potoczna nazwa -„linijka brajlowska”.

 • Wirelessyso pisze:

  drafts of literary works

 • Nespressoljt pisze:

  From many manuscripts of Antiquity

 • Minelabptj pisze:

  A handwritten book is a book

 • Testerkzi pisze:

  European glory, and even after

 • Jakub Michalak pisze:

  Chciałbym spytać, czy można pisać z poziomu tego monitora bezpośrednio np. do aplikacji w telefonie, żeby nie trzebabyło używać funkcji eksportu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych