Kolejne opcje menu Narzędzia programu Jaws

Dodany 22 listopada 2009
3 komentarze

W tym odcinku Janusz Rutkiewicz omawia kolejne pozycje menu narzędzia, są to Menedżer Scalania, „Menedżer syntezatorów i braila” a także pozycję „Karty Dźwiękowe”.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Rabbeat pisze:

    Z tym wyborem karty dźwiękowej to się różne cuda dzieją – czasami JAWS mi odtwarza głos syntezatora przez jedną kartę, a np. dźwięk automatycznego trybu formularzy przez drugą hehe. Poza tym jeżeli JAWS odpala się razem ze startem systemu potrafi zainicjować sie wcześniej niż wczytają sie sterowniki jednej z kart i wówczas gada przez inną kartę niż teoretycznie ma ustawioną. Przynajmniej u mnie takie cuda sie dzieją tak w ramach uzupełnienia tematu, ale poza tym to rzeczywiście bardzo przydatna funkcja fajnie, że ją wprowadzili w 10.

  • Janusz Rutkiewicz pisze:

    Zaiste interesująca opinia. Używam obecnie jak powiedziałem w materiale trzech kart i jak to wyłączę na jakiejś to zawsze na tej wstaje mimo tego, że jest ekran logowania itp.

  • Rabbeat pisze:

    To chyba w sumie jest wina mojej Creative Audigy 2, która strasznie późno ładuje swój sterownik, a nie samego Jaws’a. Ja po prostu wyłączyłem w Jawsie autostart i odpalam go skrótem klawiszowym gdy usłyszę, że druga karta się już załadowała – wówczas jest wszystko ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych