Kaseta Magnetofonowa Z Modułem Bluetooth

Dodany 6 grudnia 2023
6 komentarzy

Krzysztof Bruzda przedstawia ten ciekawy gadżet, mogący dać drugie życie naszemu starszemu sprzętowi audio.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał Molek pisze:

  Czego te ludzie nie wymyślą. Ale fajne. Fajny sposób na zagospodarowanie nieużywanej kieszeni na kasety. Kaseta ma niską jakość i BT ma niską jakość, to chyba się spina nawet dość logicznie. Tak przy okazji, pytanie do lepszych w temacie niż ja. Węższym gardłem dla jakości jest kaseta czy BT? Z góry dzięki za odpowiedź.
  A co do video, to też chyba na to jest sposób. Wi-Fi, dysk sieciowy, wrzucamy pliki w formatach video i po zapuszczeniu odtwarzania po prostu strumieniem leci, ale w takim wypadku, to już naprawdę dla koneserów retro, bo tu już nie ma wytłumaczenia logicznego, że słabej jakości transmisja jest odtwarzana również niską jakością.

 • Pates pisze:

  Czy kaseta ma niską jakość? No nie do końca. Ekspertem nie jestem ale kaseta potrafi ładnie dźwięk przepuszczać ale musi być dobrze nagrana i w dobrym stanie, jak dla mnie bt jest węższym gardłem, no i oczywiście zastosowana cyfrowa głowica, która z prawdziwą taśmą ma mało wspólnego.

  • Michał Molek pisze:

   Dziękuję za wiadomość. No, tzn., eee…, yyy… Miałem na myśli tę kasetę lub tego typu. Głowica też raczej przeciętna klasa konsumencka. Chroniona od kurzu, zarówno kieszeń, jak i kasety, które odtwarzała i ilością też napewno nie zajechana, ale w rękach laika w temacie magnetofonów. A pytam, co węższym gardłem, bo sam słuch mam dobry, ale nie muzyczno-dźwiękowy i dla mnie jakość dzieli się na – gra ładniej vs. Gra brzydziej – a BT i kasety wpadają do tego samego worka vs. Jakość CD, więc tak zapytałem z ciekawości, bo pewnie drugiego tak słabego w rozpoznawaniu rodzajów dźwięku ze słuchu, to ze świecą szukać i liczyłem, że odpowiedź nie będzie dla Większości Osób trudna. 🙂 Dzięki.

 • Pates pisze:

  Generalnie z kasetami sprawa wygląda tak, że o magnetofon musisz dbać bardziej niż o powiedzmy odtwarzacz mp3. O ile w mp3 musisz martwić się głównie o ładowanie baterii, w magnetofonie co jakiś czas dobrze by było przeczyścić głowice, rolki, czy tzw capstany chociaż przy takiej kasecie mało one robią, ale jednak. Ponad to w przypadku zwykłych kaset fajnie by było dokonywać rozmagnesowań głowicy, która może się pokryć nalotem z taśmy, oraz nie zapomnijmy o wymianie pasków napędowych chyba, że mamy doczynienia z napędem direct drive tzw bezpośrednim, który wykożystuje koła zębate do działania. Tutaj jest jednak problem inny, czyli wycieranie się tych zębatek, a paradoksalnie, są one droższe w naprawie od pasków, chociaż dźwięk z takiego napędu będzie lepiej przenoszony. Znajomy posiada walkmana sony z tym napędem i widać, że już koło ma dosyć, gdysz wydaje z siebie nieprzyjemne cykanie.

 • Mateusz pisze:

  W sumie fajny pomysł, żeby na starym radiu posłuchać czegoś ciekawego. Mam w kuchni klasyczne radio z magnetofonem, przyjemnie byłoby puścić z niego 357 o poranku. Byłaby taka prawie trójka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych