iRobot Roomba 681

Dodany 14 sierpnia 2020
17 komentarzy

O wyglądzie i możliwościach tego automatycznego odkurzacza opowiada Grzegorz Meller

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: iRobot Roomba 681

Ten podcast był pobierany 2418 razy

Komentarze

 • Tomek pisze:

  Witam. Mam pytanie czy ten robot sprząta dywany, czy raczej podłogi gołe typu panele albo płytki? Pozdrawiam.

  • Grzegorz Meller pisze:

   Ja mam w mieszkaniu płytki i z nimi sobie radzi, co do dywanuw to nie wiem, ale obawiam się, że na takich z długim włosiem mógł by mieć problem.

 • Aga pisze:

  Wiem, że pytanie nie było kierowane do mnie ale pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane pytanie. Jeśli napisze coś nie tak to proszę mnie poprawić. Nie mam co prawda tego modelu odkurzacza, tylko inny, a mianowicie jest to Samsung ale nie pamiętam nazwy modelu. W każdym razie on nie nadaje się do odkurzania wykładzin raczej tylko do paneli i kafelek. Na wykładzinach też tam jakoś jeździ ale mało efektywnie. Trzeba też pamiętać o zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju kabli, które leżą na ziemi bo odkurzacz lubi je wciągać i się wtedy ciężko go wyplątuje. Jeśli się powtarzam to przepraszam. Nie oglądałam tego podcastu jeszcze.
  Pozdrawiam.

 • Tomek pisze:

  Dzięki. Pytałem o to dlatego, bo moja ciotka też kiedyś kupiła takiego automatycznego robota. Nie pamiętam jakiej firmy on był, ale on tylko sprzątał na gładkich powierzchniach typu kafelki, panele, i.t.d. Ona sobie go kupiła jakieś 12 lat temu. To mniej więcej były czasy kiedy takie roboty zaczynały wchodzić na rynek. Zapytałem o to sprzątanie dlatego, czy przez ten okres kiedy takiego robota który sprząta tylko gładkie powierzchnie poznałem, czy coś się zmieniło? Pozdrawiam.

  • Aga pisze:

   Ten mój odkurzacz ma też swoje lata, tzn. ma ok. 6 lat, jeśli pamięć mnie nie myli. Nie wiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o ten model ale wydaje mi się, że sprawa wygląda tak samo. Jeszcze jest jedna rzecz, o której należy pamiętać: taki odkurzacz automatyczny nie zastąpi nam takiego odkurzacza ręcznego i o tym też należy pamiętać. To jest tak samo jak się kupi zmywarkę, a jednak mimo to fakt, że ją posiadamy nie zmieni faktu, że nie wszystkie naczynia umyjemy w niej i musimy umyć coś ręcznie. Jednak taki odkurzacz polecam bo jednak ułatwia moim zdaniem życie i myśle że on lepiej posprząta niż my niewidomi, a napewno jeśli chodzi o mnie 😉

 • Aga pisze:

  A jednak się powtórzyłam w swoich poprzednich komentarzach za co przepraszam. Jednak tym razem się nie powtórzę. Nie było tutaj powiedziane o progach pomieszczeń tzn. jak ten model radzi sobie z przejeżdżaniem z pomieszczenia do innego pomieszczenia przez próg. W moim wypadku jest tak, że jak próg jest bardzo wysoki to on na nim się zawiesi i nie pojedzie dalej. Chodzi mi o taki próg, który ma 2 cm wysokości. Jeżeli próg jest niższy to bez problemu przez niego przejedzie. Kolejna sprawa dobrze jest usunąć wszelkiego rodzaju krzesła z odkurzanego pomieszczenia aby odkurzacz mógł swobodnie przejechać. Jeżeli ma się np. fotel na takich płozach to też trzeba się liczyć z tym że odkurzacz może się na nich zawiesić. Trzeba również uważać na wszelkiego rodzaju dywaniki z frędzlami na jego końcach, ponieważ tak jak w przypadku kabli odkurzacz może nam się w nie zaplątać, a uwalnianie go potem nie zawsze jest prostą sprawą. Mi się tak ze dwa razy zdarzyło i raz nie dało się go wyciągnąć i musiałam obciąć frędzel za pomocą nożyczek. Dopiero wtedy udało mi się go uwolnić. Trzeba mieć to na uwadze.

  • GrzegorzMeller pisze:

   Jeżeli chodzi o przejeżdżanie z pomieszczenia do pomieszczenia to po takich listwach jakie teraz przeważnie można spotkać w mieszkaniach to daje rade. Krzeseł nie trzeba usuwać, ponieważ jeżeli jest ono na tyle duże, że jest w stanie pod nie w jechać to w jedzie i po sprząta. Kable cienkie może wciągnąć to prawda, ale takie grubsze to mogą leżeć. Frędzle owszem wciąga, na szczęście łatwo można je wyplątać z bocznej szczotki, ponieważ się ją odkręca, ale prawda, że lepiej usuwać takie dywaniki z frędzlami. Jeszcze co do progów to ja mam tak, że jak postawię suszarkę na pranie to potrafi się powiesić na jej nóżce.

 • Aga pisze:

  Chodzi mi o takie krzesła, które mają płozy, stoją na dwóch nóżkach. Na takich płozach odkurzacz w większości przypadków zawsze się zawiesza. Jeżeli krzesła stoją za blisko siebie i przejście między nimi jest zbyt wąskie to wtedy odkurzacz też się potrafi zaklinować między nimi.
  Jest jeszcze jedna rzecz, warto taki odkurzacz puścić po każdym pomieszczeniu z osobna, ponieważ gdy puści się go od razu po całym mieszkaniu, wtedy nie sprząta już tak efektywnie. Do tego aby odkurzacz dobrze sobie radził z całym mieszkaniem za jednym zamachem, służą te tzw. latarnie czy jak to się to tam nazywa. Podobno to pomaga się takiemu odkurzaczowi lepiej poruszać po całym domu. Nie wiem jednak tego na pewno, ponieważ sama takich latarni nie posiadam.
  Co do samego odkurzacza z audycji to bardzo mi się podobają komunikaty głosowe. Mój odkurzacz takowych nie posiada. Gdy go kupowałam jeszcze byłam osobą widzącą i wtedy jeszcze nie zwracałam na takie sprawy uwagi.

  Pozdrawiam i dziękuje za audycje. Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego 🙂

  • Grzegorz Meller pisze:

   Zgadza się. Na takich krzesłach potrafił by się zawiesić bo zwyczajnie ma za małe koła. Prawdą jest też, że dobrze byłoby go puszczać w konkretnym pomieszczeniu. Mi często zdarza się, że odkurza duży pokój i łazienkę np. A do małego już nie pojedzie. Ale dnia następnego pojedzie do małego pokoju i do dużego albo do małego i do kuchni. To jest bardzo różnie. Więc kilka wad ma przynajmniej ten model, który ja posiadam, ale Podsumowując w sprzątaniu pomaga szczególnie jak ma się zwierzęta.

   • Aga pisze:

    Wydaje mi się że każdy jeden taki odkurzacz tak ma jak go się puści wolno że tak powiem na całość po całym mieszkaniu. Zgadzam się że przy zwierzętach to jest nieoceniona pomoc no i też dla nas jako osób niewidomych. Taki odkurzacz bardzo dobrze radzi sobie z odkurzaniem. Jedynie czasem przy samych listwach podłogowych trzeba poprawić zwykłym odkurzaczem, ponieważ tam może zostać jakaś sierść lub inne paprochy.
    Ja używam i sobie bardzo chwale. Szczerze polecam 😉

 • Miki pisze:

  Nie mam tego odkurzacza ale kiedyś byłem na prezentacji a także widziałem jego testy. Jak dla mnie to jest bardziej gadżet i to drogi niż przydatny sprzęt. Nie wszędzie wjedzie, nie wszystko posprząta, więc jak mam po nim poprawiać odkurzaczem tradycyjnym to od razu wolę ręcznie odkurzać i darować sobie zakup Roomby. Z gładkimi powierzchniami radzi sobie dobrze, więc płytki, panele czy zwykłe wykładziny posprząta. Z dywanem jest już gorzej.

  • Aga pisze:

   Wiesz co innego być na prezentacji, a co innego używać taki odkurzacz w praktyce. To jest tak samo jak ze zmywarką, ona też wszystkiego nie umyje, a jednak jak ją się posiada to jest nieocenioną pomocą. Taki odkurzacz bardzo dobrze sobie radzi, a lepiej posprząta niż my jako osoby niewidome. Taka jest prawda. Dla mnie to nie jest gadżet, tylko konkretna pomoc. Kupiłam go właśnie z myślą o tym że źle widzę i zawsze minę jakiś kurz, bo zwyczajnie tego kurzu nie dostrzegałam. Teraz kiedy jestem osobą niewidomą to tym bardziej nie wyobrażam sobie sprzątania bez jego pomocy.

 • Artur pisze:

  Witam wszystkich! Otóż od miesiąca jestem użytkownikiem posiadaczem modelu I siedem. O jego cechach zaletach i ewentualnych Wadach można przeczytać w testach które polecam Zainteresowanym osobom. Odkurzacz sprząta bardzo dobrze. Aplikacja Na system IOS W 90% jest dostępna dla nas. Nie jest tylko możliwa korekta ścian na planach mieszkania w aplikacji. Musi to zrobić ktoś kto widzi. Poza tym konfiguracji odkurzacza Konfiguracja aplikacji i wszystkie czynności obsługowych odkurzacze są możliwe dla nas Niewidomych. Nie jest to kłopotliwe w żaden sposób. W czasie sprzątania przy włączonej aplikacji Aplikacja mówi głosem VoiceOver gdzie w danym momencie sprząta odkurzacz w jakim pomieszczeniu i gdzie się będzie udawał. Tak więc narazie gorąco polecam taki sprzęt. Tak przy okazji dywany odkurza doskonale przez dwu centymetrowe progi przyjeżdża też bardzo dobrze. Ocena ludzi którzy widzą sprzątanie tego odkurzacza jest jak najwyższa.

  • Aga pisze:

   Czyli jednak technologia posunęła się do przodu. Dobrze wiedzieć, że te odkurzacze są dla nas dostępne. To się chwali. W dzisiejszych czasach to jednak rzadkość żeby sprzęt był dla nas dostępny.

  • Artur pisze:

   Podaje przykładowy komunikat podczas sprzątania odkurzacza, który wyświetla się w aplikacji na telefonie iPhone. Komunikat ten został skopiowany Czterokrotnym tapnięciem w ekran trzema palcami podczas wyświetlania się w aplikacji. Komunikaty takie pojawiają się podczas sprzątania Określonych pomieszczeń W trakcie pracy odkurzacza. Poprzez ten komentarz chciałbym pokazać koleżankom i kolegom jak dostępna jest ta aplikacja. Jest to oczywiście malutki fragment dostępności Tejże aplikacji i odkurzacza.
   Stan Romba odkurza Łazienka.
   Czas trwania: 1 min.

 • Aga pisze:

  Niewątpliwie fajna sprawa moim zdaniem.

 • Magdalena pisze:

  Mam Roombę e5, świetny wynalazek dla zapracowanych. Radzi sobie zarówno na parkiecie jak i płytkach czy dywanie z włosiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych