Inteligentny Dom, Zagadnienia Podstawowe

Dodany 1 lipca 2020
4 komentarze

Jak zacząć swoją przygodę z tzw. Inteligentnym domem? Jakie urządzenia i technologie mamy do dyspozycji? O tym wszystkim Michał Kasperczak rozmawia z Radosławem Morawskim.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • GRZEGORZ PRYMAK pisze:

    Czy ten INTELIGĘTNY DOM ma wszystko opisane i czy nie informuje osoby niewidomej, że np.: grafika numer ileś tam, bo wszyscy się zachwycają technologiami dla osób niepełnosprawnych, a prozaicznych rzeczy nie opisuje, jak program JAWS. Pan HENRYK ŻEPKA na temat kodu obrazkowego powiedział mi, że to jest zabezpieczenie, i że JAWS nigdy nie będzie czytać kodu obrazkowego. Nie zawsze jest kod obrazkowy w formie mp3, a na niektórych stronach nie ma możliwości, żeby kod przyszedł na konto poczty elektronicznej. Zadzwoniłem kiedyś do firmy ALTIX i spytałem się, kiedy będzie grafika opisana? Odpowiedziano mi: „może pan sobie sam ją opisać”. Jak ja mam ją opisać, skoro mam RETINITIS SPIGMENTOSA? Kółko się zamyka. Życzę prezesowi ALTIX, żeby on opisywał grafikę niewidząc jej

    • Radek Morawski pisze:

      Hmmm, komentarz chyba trochę nie na temat, ale skoro zostało zadane pytanie to na nie odpowiem. Owszem dzięki urządzeniom inteligentnego domu wiele rzeczy staje się opisane, mogę sprawdzić które z żarówek są włączone, a które wyłączone i w razie potrzeby wyłączyć podłączone do sterowalnego gniazdka żelazko będąc po za domem, gdybym wychodząc, o tym zapomniał. Mogę sprawdzić czy drzwi do pokoju przy których jest zainstalowany czujnik są otwarte czy zamknięte, ale technologia nie uchroni mnie przed przywaleniem w w te same drzwi z rozpędu jak będę szybko szedł i okażą się uchylone. Też mam Retinitis Pigmentosa i nie oczekuję od technologii,że zastąpi mi wzrok, albo wręcz wyręczy mnie w czymkolwiek, szczególnie w myśleniu, ale w wielu zastosowaniach potrafi mi ona znacząco ułatwić życie. Dziś od rana rozpoznawałem już banknoty za pomocą aplikacji Cash Reader, a za pomocą Seeing Eye rozpoznałem i wyrzuciłem z portfela niepotrzebne karty rabatowe. W domu rozpoznaję okładki płyt za pomocą Penfrienda, a zaprogramowany głośnik sam włącza mi muzykę z wybranej stacji radiowej o określonej godzinie. Proponuję skupić się na tym co da się zrobić, a nie na tym czego się nie da, bo można by równie dobrze narzekać, że chciałoby się być pilotem odrzutowców i dlaczego nie wyprodukują takich, żeby niewidomi mogli je samodzielnie obsługiwać. Pozdrawiam i samych pozytywnych doświadczeń technologicznych życzę…

  • Michał pisze:

    Powoli przymierzam się do rozpoczęcia przygody z „inteligentnym domem”.
    Widziałem, że niektóre sprzęty, takie jak np.
    Inteligentna żarówka LED LIFX Mini Multicolor A60 E27 o jasności 800 lumenów z interfejsem Wi-Fi
    albo zamek GERDALOCK V3, mają jakieś swoje aplikacje producentów.
    Zastanawia mnie czy trzeba użyć tych aplikacji do wstępnej konfiguracji tych sprzętów czy nie są one wo gule potrzebne i można wszystko spokojnie zrobić za pomocą aplikacji dom na iPhone?

    • Radek pisze:

      Jak są zgodne z HomeKit to aplikacje producentów nie są konieczne, ale zazwyczaj oferują jakieś dodatkowe ustawienia. Jest to o tyle dobre, że jakby aplikacja okazała się niedostępna to i tak możemy sobie skonfigurować urządzenie i wykorzystać jego podstawowe funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych