Intel NUC i Mac Mini

Dodany 1 maja 2014
5 komentarzy

Michał Dziwisz i Tomek Kowalik opowiadają o swoich wrażeniach z użytkowania dwóch, miniaturowych, komputerów stacjonarnych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Intel NUC i Mac Mini

Ten podcast był pobierany 5188 razy

Komentarze

  • Tomek pisze:

    Szkoda, że na stronie Intela nie można stworzyć dla siebie pełnego zestawu np. z dyskiem twardym i systemem operacyjnym i od razu go kupić. Ja nie zmam się tak dobrze na komputerach i nie mógłbym sam złożyć dla siebie NUC’a. Jedynym rozwiązaniem byłoby poprosić o to w jakimś serwisie komputerowy,.
    Świetny podcast!

    • Michał Dziwisz pisze:

      Tomku,
      Wystarczy porozmawiać ze sprzedawcą i poprosić o to, żeby złożyli Ci już to w kompletną całość. Myślę, że nie jeden pójdzie Ci na rękę tym bardziej, że koniec końców kupisz u niego towaru za więcej pieniędzy, niż wart jest sam NUC.

  • Rabbeat pisze:

    Z tego co gdzieś czytałem używając bootcampa można podczas rozruchu wcisnąć klawisz Option i wybrać system, pewnie na czuja, ale jak możesz Piotrze to sprawdzić to było by fajnie. Mam do Ciebie jeszcze dwa pytanka: pierwsze to jak dużo zajmuje OS X z podstawowymi programami na dysku, bo podobnie jak Ty chcę kupić Maca, tylko po to żeby się z tym systemem zapoznać, a jeżeli mi nie będzie odpowiadał to postawić na bootcampie Windowsa, z tym że chcę Macbooka Air w podstawowej wersji z 128GB dyskiem i tak się zastanawiam czy będzie co dzielić. Druga kwestia to czy Ty używasz również innych sprzętów od Apple, bo z tego co pamiętam to jesteś androidowcem chyba, a podobno cała zabawa z OS X jest też wtedy gdy używa się całego ekosystemu do czego jako posiadacz iPhone, Ipada i Apple TV się przymierzam. Niedostępność aplikacji iPadowych, o której wspominał dzwoniący Sławek również mnie dosięgnęła, bo wydana przez Kurzweila aplikacja do obsługi syntezatora PC3K okazałą się właśnie bezużyteczna. Z ciekawości pytanko też do Michała czy ten NUC ma normalne podzespoły czy to wszystko laptopowe procesor jakiś ULV jak w Macu Mini czy pełna jednostka i5, pamięci zwykłe DIMM czy mniejsze, no i dysk normalny 2,5 calowy SSD czy skoro to samo jest niewiele większe to jakiś wynalazek w stylu 1,8 cala wpinany do PCI-E albo coś tego typu? Pozdrawiam Radek

  • Rabbeat pisze:

    Oczywiscie Tomku, a nie Piotrze sorki zapomyłkę 🙂

  • Kamil pisze:

    Ja jestem użytkownikiem macbooka air w podstawowej wersji z ssd 128 i polecam spokojnie można mieć 2 systemy obok siebie tylko warto mieć coś zewnętrznego na dane. A co do rozruchu w bot camp robi się to dokładnie tak jak to opisano. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych