HTC Chacha

Dodany 17 maja 2012
10 komentarzy

Rafał Kiwak opisuje ten telefon, stworzony przede wszystkim z myślą o wygodnym korzystaniu z serwisu FaceBook.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: HTC Chacha

Ten podcast był pobierany 3420 razy

Komentarze

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Trochę mi brakowało jednak informacji, czy ten aparat daje się poręcznie używać bez wzroku. Czy można na przykład pozbyć się nakładki Sense? Czy poleciłbyś ten tlefon osobie przeciętnie technicznej?

 • Michał Kasperczak pisze:

  Od kilku godzin jestem posiadaczem HTC Chacha. Muszę jeszcze zdjąć Simlock, bo to z Orange, a ja T-Mobile. Na razie więc nic nie konfiguruję.Jacku, telefon jedno bryłowy, dosyć szeroki, z pełną klawiaturą QWERTY na wierzchu i klawiszami strzałek, łatwo dostępnymi, choć wtopionymi w prawy róg klawiatury, nie osobno u góry jak w Nokiach. W górnej części są nawet, chyba w jedynym tel. z Androidem, klawisze słuchawek. Klawiatura profilowo podobna do klawiszy Nokii z serii E, a nawet odstępy pomiędzy klawiszami wydają się ciut większe. Telefon metaliczny, kolor biały, że niby dla kobiet. To trochę nietypowe, ale trudno. Nie ma co przesadzać z tymi kolorami, myślę. Nie testowałem jeszcze. Czy można polecić ten telefon osobie średnio technicznie rozgarniętej? Nie wiem. Jeśli technicznie znaczy też manualnie, to tak. Ja wziąłem ten aparat, gdyż nie chcę w ogóle używać ekranu dotykowego, w czym dodatkowo pomoże mi płatny Mobile Accessibility. Niestety bez niego telefon z samym TalkBackiem chodzi ponoć niezbyt stabilnie. Odpowiadając Jacku na drugie twoje pytanie, nakładkę HTC Sense można usunąć, rozwalając całego Androida, czyli jest to robota dla zaawansowanych i ryzykowna.

 • Michał Kasperczak pisze:

  Tak, Tomaszu. Niedługo tzn. najpewniej w przyszłym tygodniu do Rafała jedzie telefon Sony Ericsson Xperia Neo V z Android 4.0, też dotykowiec, a poza tym kolejny slider z QWERTY Sony Ericsson Xperia Pro, o którym mało jest w polskim internecie, ale to telefon jeszcze z 2.3.4 Androidem, ale z mocną specyfikacją. Nie ma go u operatorów. Firma, która nam daje Sony Ericssony jest chętna do współpracy.

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Xperia Pro była na wystawce w salonie Plusa i zwróciła moją uwagę. Z Twojej wypowiedzi wynika, że Sense jest trudno usuwalne, ale może można ją po prostu podmienić na inną nakładkę, pozostawiając Sense w systemie.

 • Tomasz pisze:

  Dziękuję za informację. To czekamy na następny podcast.

 • MarcinM pisze:

  Witam. Mam pytanie odnośnie programów do nawigacji pod Androida lub IOSS? Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Czy można się spodziewać podcastu o takich programach? Pozdrawiam.

 • Piotr Witek pisze:

  Planuję nagrać conajmniej dwa a może i trzy podcasty o aplikacjach do nawigacji na IOS. Myślę, że zacznę na początku czerwca.

 • Tomasz Pawleta pisze:

  Mam takie pytanie. Co myślicie o telefonie htc desire z androidem 2.2? Widziałem go u kumpla. Z wyglądu mi się podoba. Będzie nagrany podcast o tym telefonie? W jaki sposób do niego idzie zainstalować jakiegoś gadacza? Odpowiadać możecie pod moim adresem e-mailowym: [email protected] lób w komentarzach na stronie tyflopodcastu. Pozdrawiam.

 • Michał Kasperczak pisze:

  Podcast o Desire Z też będzie. To dosyć stary telefon, ale da się go w miarę znośnie używać, na tyle na ile się orientuję. Jacku, Xperia Pro – jakie wrażenia ogólne, klawiatura wielkość itp.?

 • Michał Kasperczak pisze:

  I jeszcze zapomniałem. Raczej trudno usunąć HTC Sense. To nakładka a właściwie modyfikacja systemu, a nie tylko ekran startowy, czy jak kto woli pulpit. Nieznam się na architekturze Androida, mogę więc o czymś nie wiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych